Hlavní navigace

Developerské společnosti nejen staví, ale řeší pro své klienty i financování nového bydlení

Velké developerské firmy již nejsou pouze investorem. Stávají se komplexním partnerem v oblasti získání vlastního bydlení, včetně řešení problematiky jeho financování.

Sdílet

NOVÉ ÚVĚROVÉ PROGRAMY

Trhem nového bydlení momentálně hýbou především hypoteční úvěry a programy financování postavené na jejich využití. Díky snižování úrokových sazeb hypoték v posledním období se průměrná splátka hypotéky snížila o desítky až stovky korun měsíčně. Až 40% našich klientů využívá při pořízení bydlení hypoteční úvěr, uvádí Aleš Novotný, výkonný ředitel společnosti CENTRAL GROUP, která je největším stavitelem bytů a domů u nás.

S ohledem k vysokému zájmu klientů o úvěrové formy financování tato developerská společnost pravidelně připravuje do nabídky nové úvěrové programy. Tyto programy mají dále zpřístupnit a zjednodušit získání hypotečního úvěru. Úvěrový program s názvem 100.000 + SPLÁTKY, který je v platnosti od loňského roku, se setkal s mimořádným zájmem klientů a je velmi žádaný, říká Novotný. V rámci tohoto programu zaplatí klient za nový byt v Praze a okolí od CENTRAL GROUP jen 100.000 korun a následně hradí splátky hypotéky od necelých 5.000 korun měsíčně. Jsou dokonce případy, že měsíční splátka hypotéky nedosahuje ani 4.000 Kč. Tak nízké splátky umožňuje příznivá úroková sazba platná v rámci programu 100.000 + SPLÁTKY pro všechny klienty bez rozdílu bonity. Ta činí při fixaci na 3 roky 4,44% p.a. To je o bezmála čtvrt procenta méně, než činí aktuální průměrná úroková sazba hypoték na trhu. Hlavním partnerem CENTRAL GROUP v rámci tohoto programu je Hypoteční banka.

Díky úspěchu tohoto programu se nyní společnost rozhodla pro svou jarní nabídku připravit analogický program pro názvem 10% + SPLÁTKY i pro nabídku rodinných domů. Při podpisu smlouvy na rodinný dům stačí zaplatit pouze 10% z ceny a následně splácet hypotéku. Například u nového zděného domu s dispozicí 4+1 s pozemkem v Líbeznicích u Prahy stačí zaplatit jen 305.000 Kč a následně hradit hypoteční splátky zhruba 13.800 Kč měsíčně.

U obou programů platí, že smlouvu na vybraný byt nebo dům s pozemkem je možné uzavřít ihned a schválení hypotéky je výrazně zrychlené a zjednodušené, doplňuje Novotný. Společnost CENTRAL GROUP vyřizuje svým klientům hypoteční úvěry zdarma.

Nový program VYMĚŇTE STARÝ BYT ZA NOVÝ

V březnové nabídce společnosti CENTRAL GROUP byl také představen nový program s názvem VYMĚŇTE STARÝ BYT ZA NOVÝ. Tento program je určen těm, kdo mají starší byt v Praze a místo něj by raději vlastnili nový byt nebo dům od CENTRAL GROUP, uvádí k tomu Novotný.

Program systémově počítá s výnosem z prodeje staršího bytu jako zdrojem pro financování nového bydlení. Klient si nejprve vybere dle svého přání některý byt nebo dům s pozemkem z nabídky CENTRAL GROUP. Současně si zdarma objedná zpracování posudku tržní ceny svého stávajícího bytu a plán financování. Následně již klient může uzavřít se společností CENTRAL GROUP smlouvu na vybraný byt nebo dům. Po úhradě prvé části ceny ve výši alespoň 10% se klient může do nového bytu či domu nastěhovat a svůj starší byt nabídnout k prodeji. Svůj byt může klient volně nabízet k prodeji za jím požadovanou cenu, a to buďto samostatně nebo prostřednictvím některé realitní kanceláře podle své volby. Vlastní finanční prostředky a výnos z prodeje staršího bytu lze doplnit případně ještě hypotečním úvěrem, který společnost pro klienta zdarma zařídí. Již během prvých dvou týdnů od zařazení tohoto programu do nabídky o něj projevily zájem desítky klientů, uzavírá Novotný.

CENTRAL GROUP a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).