Hlavní navigace

Dětské kresby o zdraví k vidění po celé ČR

U příležitosti Mezinárodního dne dětí se po celém Česku otevírají výstavy dětských výtvarných prací na téma „Co dělám pro své zdraví“. Výstavy jsou sestaveny z obrázků, které po celý duben a květen děti posílaly do soutěže pořádané Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR. Devět vítězných malířů a kreslířů v každém kraji navíc získá hodnotnou odměnu.

Sdílet

Obrázky budou vystaveny od pátku nebo od pondělí na krajských pobočkách VZP ČR či v prostorách krajského úřadu, a to až do konce tohoto školního roku (přesné místo a čas konání výstavy naleznete v připojeném seznamu). „Obrázky hodnotili a pro výstavu vybrali pedagogové, výtvarníci, zástupci pojišťovny či představitelé jednotlivých krajů, které v každém kraji utvořili odbornou porotu,“ vysvětluje Jana Víšková, ředitelka odboru vnějších vztahů VZP ČR. Tyto odborné poroty také v každém kraji zvolily devět vítězných obrázků – tři v každé kategorii určené podle věku dítěte. Vítězní autoři z řad menších dětí předškolního věku dostanou jako cenu batoh ve tvaru zvířátka či sadu dětských her, školáci se zase mohou těšit na flash disk nebo elektronickou hru sudoku.

„Soutěž jsme vyhlásili při příležitosti Světového dne zdraví, který si připomínáme 7. dubna. Naším záměrem bylo, aby se i děti zamyslely nad péčí o vlastní zdraví. Když se budou o své zdraví starat odmalička, v budoucnu se jim to jen vyplatí,“ doplňuje myšlenku soutěže Jana Víšková.

Na krajská kola dětské výtvarné soutěže VZP naváže kolo celostátní. V něm bude ze tří vítězných obrázků z každého kraje sestavena výstava, která proběhne od 1. do 31. srpna 2007 ve vestibulu pražské pobočky VZP v Orlické ulici na Vinohradech. „O absolutních vítězích celé soutěže však nebude v tomto závěrečném kole rozhodovat odborná porota, ale samotní návštěvníci této výstavy. Ti budou moci pro jednotlivé obrázky hlasovat, a tak určit vítěze,“ dodává na závěr Jana Víšková.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).