Hlavní navigace

Den auditorské a daňové profese - unikátní projekt Velké čtyřky a Vysoké školy ekonomické v Praze

Den auditorské a daňové profese, který se uskuteční dne 1. prosince 2006 na Vysoké škole Ekonomické v Praze, je unikátní projekt, na kterém poprvé společně spojily své síly všechny konkurenční společnosti z tzv. Velké čtyřky. Nápad uspořádat tento den vzešel od společnosti KPMG Česká republika, záhy byl podpořen ostatními společnostmi a získal záštitu ze strany Rozvojového a poradenského centra při Vysoké škole ekonomické v Praze.

Sdílet

„Cílem tohoto projektu je, aby studenti měli možnost interaktivní formou a v rámci praktických workshopů nahlédnout "pod pokličku“ práce auditora a daňového poradce. Studenti mají o těchto profesích často nepřesnou či mylnou představu a možnost přímé účasti na aktivním, praktickém a odborně zaměřeném workshopu s možností bezprostředního srovnání různých přístupů čtyř největších společností v oboru představuje pro studenty jedinečnou příležitost," říká Pavla Slabihoudková, senior manažerka společnosti KPMG Česká republika.

„Nejedná se o tradiční veletrh práce nebo jinou klasickou náborovou aktivitu. Cílem tohoto projektu je ukázat studentům prvního až pátého ročníku, co auditorská a daňová profese přináší a jaké nabízí příležitosti a výzvy. Studenti si mohou také „aktivně zažít“, jaké schopnosti po nich jejich možní budoucí zaměstnavatelé budou požadovat,“ dodává Pavel Závitkovský, partner společnosti KPMG Česká republika, který bude KPMG workshop vést.

Po společném úvodu a uvítání ze strany zástupců Rozvojového a poradenského centra při VŠE se studenti rozdělí do čtyř skupin a v těchto skupinách postupně v průběhu celého dne navštíví všechny čtyři workshopy. Každý workshop trvá 90 minut a zastřešuje jej jedna společnost. Na konci dne se všichni účastníci i zástupci poradenských společností opět společně sejdou v Akademickém klubu VŠE, kde proběhne vyhodnocení znalostního kvízu. Na čtyři nejlepší řešitele pak čekají atraktivní ceny – jazykový studijní pobyt v zahraničí dle vlastního výběru v hodnotě 40 000 Kč.

„Kapacita jednoho workshopu je 40 účastníků. Tohoto projektu se tedy může zúčastnit maximálně 160 studentů. Potěšilo nás, že se workshopy naplnily již během prvního týdne od zveřejnění. Na seznamu navíc čekají na svoji příležitost další náhradníci. Zájem o informace k daným profesím je mezi studenty velký a perspektiva práce v poradenských firmách je pro ně atraktivní. Věřím, že se nám podaří naplnit očekávání studentů a že jim pohled na profesi auditora a daňového poradce přiblížíme aktivní, netradiční a zajímavou formou,“ dodává Pavla Slabihoudková.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).