Hlavní navigace

CzechInvest a AFI vyhlašují nejvýznamnější investice uplynulého roku

Praha 14. listopadu 2007: Posledních sedm dní zbývá do vyhlášení ocenění Investor roku 2006. O vítězství v soutěži se utkají všechny společnosti, které se v minulém roce rozhodly investovat v ČR. Cenu získá i nejlepší domácí dodavatel a Sdružení pro zahraniční investice AFI udělí také Speciální ocenění za mimořádný přínos pro rozvoj zahraničních investic v České republice.

Sdílet

„Prestižní ocenění pro Investora roku si mohou odnést jen ty nejkvalitnější projekty. Nejde pouze o jeho velikost, ale rozhodující význam má i technologická vyspělost a jeho přínos k rozvoji domácí ekonomiky,“ vysvětluje Alexandra Rudyšarová pověřená řízením agentury CzechInvest.

Ocenění Investor roku 2006 pořádá agentura CzechInvest spolu se Sdružením pro zahraniční investice pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Domácí i zahraniční společnosti získají ceny v kategoriích: Největší ekonomický přínos – zpracovatelský průmysl, Největší ekonomický přínos – strategické služby, Investice s největším inovačním potenciálem a Subdodavatel roku. Oceněna bude i osobnost, která mimořádně přispěla k rozvoji zahraničních investic v ČR.

„Už nominace do ocenění ukazují změny ve skladbě investic v České republice,“ pokračuje Alexandra Rudyšarová. „Zahraniční i domácí investoři si ČR vybírají kvůli zkušeným a spolehlivým lidem, kterým mohou svěřit práci na technologicky nejnáročnějších projektech. Významný je také posun směrem k regionům – mezi nominovanými dominují Moravskoslezský kraj se čtyřmi společnostmi a Jihomoravský kraj se třemi.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).