Hlavní navigace

CTP zvažuje private placement až 30 % akcií svého nemovitostního fondu

(Praha, 2. června 2008) - Skupina CTP, jež je předním českým developerem a provozovatelem průmyslových areálů a office parků, má v úmyslu učinit neveřejnou nabídku akcií (private placement) svého nemovitostního fondu CTP Property NV kvalifikovaným institucionálním investorům v České republice a dalších zemích.

Sdílet

Private placement by měla společnosti CTP přinést přibližně 180 mil. EUR. v jedné nebo více nabídkách.

CTP Group zamýšlí využít výtěžku z nabídky akcií k financování další zahraniční expanze na trhy ve Slovenské republice, Polsku a Rumunsku, a dále k urychlení svého vloni započatého investičního projektu vybavování svých průmyslových areálů v České republice solárními panely o celkovém výkonu 60 MW.

Remon Vos, spoluvlastník a generální ředitel skupiny CTP, k celému záměru řekl: “Náš vloni vytvořený nemovitostní fond CTP Property se úspěšně rozrostl o nová aktiva a vzhledem k dalším připravovaným projektům předpokládáme, že bude tento vývoj pokračovat i v příštích měsících a letech. Většina nemovitostí je úspěšně pronajímána dlouhodobým bonitním zahraničním nájemcům. Jsme přesvědčeni, že CTP Property představuje atraktivní a poměrně spolehlivou investiční příležitost pro evropské investory. Současně věříme, že rozšíření týmu CTP o institucionální investory bude přínosem pro další rozvoj CTP Property.”

Poradci při zamýšlené transakci jsou investiční banka Kempen & Co., poradenská firma Jones Lang LaSalle a právní kanceláře Polverini Strnad a Allen & Overy.

CTP Property NV je nemovitostním fondem registrovaným v Amsterdamu. Portfolio fondu aktuálně tvoří cca 120 průmyslových a kancelářských budov, sdružených v 36-ti průmyslových parcích o celkové hodnotě cca 1,2 miliardy EUR. Celková pronajímatelná plocha těchto nemovitostí dosahuje cca 1,4 mld. m2. Manažerem a správcem fondu CTP Property je společnost CTP Invest.

Skupina CTP je tvořena developerskou společností CTP Invest, jež je vedoucím developerem a provozovatelem průmyslových a kancelářských nemovitostí v ČR, dále nemovitostním fondem CTP Property a výrobní větví CTP Products, jež vlastní továrnu na LCD obrazovky Multidisplay v Hranicích na Moravě. Konečnými vlastníky skupiny CTP jsou fyzické osoby Eddy Maas a Remon Vos.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).