Hlavní navigace

ČSSZ vydala Zprávu o své činnosti v roce 2005

Změna uspořádání České správy sociálního zabezpečení, vznik krajských správ sociálního zabezpečení jako ekonomickosprávních center pro OSSZ, přechod na procesně orientovanou organizaci od 1. 1. 2005, výběr pojistného na sociální zabezpečení, výdaje na dávky důchodového a nemocenského pojištění, statistické údaje z oblasti pracovních neschopností či důchodů, personální a bezpečnostní politika či plnění strategických cílů a poslání ČSSZ. Tyto a další informace jsou součástí Zprávy o činnosti ČSSZ za rok 2005, kterou Česká správa sociálního zabezpečení vydala.

Sdílet

Obsáhlý dokument shrnuje podstatu působení ČSSZ a její činnost v uplynulém roce. Texty doplňují přehledné tabulky a grafy. Zpráva o činnosti ČSSZ za rok 2005 je přístupná široké veřejnosti na webových stránkách České správy sociálního zabezpečení na adrese http://www.cssz.cz/…e_o_cssz.asp .

Rok 2005 byl pro ČSSZ zvlášť významný. Byl to poslední rok první strategické periody 2000 – 2005. Tedy období, v kterém se v ČSSZ uplatňovaly zásady strategického managementu. Kromě toho v roce 2005 uplynulo 15 let od vzniku ČSSZ.

Vydání Zprávy o činnosti ČSSZ není stanoveno žádným zákonem. Přesto ČSSZ tyto dokumenty pravidelně vydává proto, aby maximálně zprůhlednila svou činnost, finanční toky uvnitř úřadu a poskytla informace o chystaných změnách či novinkách uvnitř instituce. Česká správa sociálního zabezpečení Zprávy o své činnosti vydává pravidelně od roku 2003. Jak říká ústřední ředitel ČSSZ Jiří Hoidekr: „Hospodaříme se státními penězi a lidé mají právo vědět, jak a zda–li dobře či nikoliv. Také mají právo vědět, co ČSSZ jako životně důležitá instituce pro většinu obyvatel České republiky, chystá.“ Kromě Zpráv o činnosti vydává ČSSZ pravidelně rovněž od roku 2003 také svou Výroční zprávu. Tu za rok 2005 vydá začátkem června 2006.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).