Hlavní navigace

ČSOB zrušila podnikatelům vybrané poplatky za úvěry

Podnikatelé i firmy se v ČSOB mohou od května těšit z úspory peněz a ze zjednodušeného získávání úvěrů. ČSOB totiž zrušila poplatky za zřízení podnikatelských úvěrů pro drobné živnostníky a malé firmy, za obnovu úvěrového limitu a také dále zjednodušila dokladování bezdlužnosti klienta.

Sdílet

ÚSPORA

ČSOB od 1. května 2005 zcela zrušila jednorázový poplatek za obstarání úvěrových prostředků (dosud 2 000 Kč), stejně jako poplatek za obstarání úvěrových prostředků pro municipality (dosud 1 000 Kč). Podnikatelé již nebudou muset platit ani za obnovu úvěrového limitu (dosud 2 000 Kč). Počet klientů, kteří využívají jednodušší úvěrové produkty se neustále zvyšuje a spolu s tím se prokazatelně zlepšuje rovněž platební morálka. To otevírá dveře ke zrušení poplatků a k dalšímu zjednodušení vybraných procesů. Zrušení vybraných poplatků za vyřízení úvěrů je vstřícným krokem, který bezprostředně pocítí drobní živnostníci a podnikatelé, kteří žádají spíše o nižší úvěrové limity, vysvětlil aktuální změny ředitel komunikace ČSOB Milan Tománek.

ZJEDNODUŠENÍ

ČSOB již také nebude po klientech všeobecně žádat, aby vždy při žádosti o úvěr prokazovali svoji bezdlužnost, uvedl Tománek. To podnikatelům přinese jak podstatnou úsporu času, tak i nižší výdaje – až o 450,– Kč – které dosud vynakládali na správní poplatky finančnímu úřadu a správě sociálního zabezpečení. V individuálních případech, kdy ČSOB požádá klienta o prokázání bezdlužnosti, přijme banka jako dostatečný podklad k poskytnutí úvěru například také splátkový kalendář dluhu klirenta vůči státu (v tom případě může být kalendář sjednaný maximálně na šest měsíců a částka nesmí překročit 50 % požadovaného úvěru).

Součástí kroků ČSOB vstříc malým a středním firmám je rovněž zpřehlednění nabídky podnikatelských balíčkových účtů. Od května nabízíme tři zřetelněji definované varianty. Pro menší firmy doporučujeme Podnikatelské konto Plus, pro středně velké společnosti Firemní konto a pro velké firmy Obchodní konto, upřesnil Martin Dzúr, který v ČSOB pečuje o produktovou nabídku pro podnikatele.

Balíčky zahrnují řadu služeb a zvýhodnění včetně služeb elektronického bankovnictví, vydání platebních karet atd. Podnikatelské balíčky navíc přinášejí na trhu bezkonkurenční nabídku – součástí služeb elektronického bankovnictví je Kvalifikovaný certifikát, který klientům umožní elektronicky komunikovat s finančními a celními úřady, zdravotními pojišťovnami, Českou správou sociálního zabezpečení a dalšími úřady akceptujícími elektronický podpis! Pokud mám shrnout náš přístup k živnostníkům a podnikatelům, řídíme se jednoduchým principem zlevnit – zjednodušit – standardizovat, uvedl Milan Tománek.

Pavel Hejzlar
komunikace ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).