Hlavní navigace

ČSOB Zajištěné fondy si od začátku roku připsaly již 2,7 miliardy korun

Během prvních dvou měsíců letošního roku si ČSOB zajištěné fondy připsaly rekordních 2,7 miliardy korun a zájem klientů o tento typ investice stále roste. Fondy ČSOB Asijského Růstu 1 a ČSOB Světového Růstu, které měli upisovací období v průběhu prvních šesti týdnů, se staly vůbec nejúspěšnějšími fondy a dohromady si připsaly téměř 1,7 milionů korun.

Sdílet

Do aktuálně nabízených fondů ČSOB Krátkodobého Růstu 1 a ČSOB Světový Click+ 22 CZK vložili drobní investoři již 272 milionů korun. Zatím úspěšnější je fond ČSOB Krátkodobého růstu 1, který si během dvou týdnu připsal 231 milionů korun.

Fond ČSOB Krátkodobého Růstu 1 je v portfoliu ČSOB absolutní novinkou. K jeho atraktivním vlastnostem patří krátké období do doby splatnosti a vysoká participace na růstu koše akcií. Doba trvání fondu, po které jsou vložené prostředky splatné je stanovena na 3,5 roku, jeho maximální výnos není nijak omezen. Fond používá k výpočtu výnosu průměru hodnot koše akcií stanovených za každé běžné čtvrtletí. Do tohoto průměru se započítává plný, 100% nárůst cen vybraných akcií.. Díky průměrování se omezuje vliv náhlých poklesů trhů a chrání tak klienta před poklesem ceny podkladových aktiv např. v období před splatností fondu.

Fond ČSOB Světový Click+ 22 nabízí investorům minimální zhodnocení ve výši 6 %. Fond může ročně zakliknout výnos až 7 %. Fond je veden v českých korunách a doba jeho splatnosti je za 5 let a 7 měsíců. Upisovací období obou fondů končí 7. dubna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).