Hlavní navigace

ČSOB uvedla na trhu opět nový typ zajištěného fondu se zajímavým zhodnocením

ČSOB se opět snaží oživit trh zajištěných fondů a od tohoto týdne přichází s obměněným repertoárem vlastních fondů. V souladu se svou pozicí jedničky v ČR a inovátora tohoto způsobu investování připravila zcela novou strukturu zajištěného fondu s názvem ČSOB Fix Upside 1. Ten nabízí zajímavou možnost podílet se na růstu vybraných akcií až o 25 procent za dobu fungování fondu i v situaci, že jednotlivé akcie budou růst mnohem méně. Rovněž druhý z nových zajištěných fondů, ČSOB Světový Click+ 18, prošel úpravou, která umožnila správci fondu nabídnout klientům vyšší maximální výnos. Na investici do obou fondů opět zájemcům stačí jen 5 tisíc korun.

Sdílet

V případě fondu Fix Upside jsme zvolili novou strukturu, která investorům umožní velmi zajímavý výnos i v případě, že akcie vzrostou v příštích pěti letech jen mírně, uvedl Jan BartaČSOB Asset Managementu. Další novinkou je zkrácení doby zakliknutí u fondu ČSOB Světový Click+ 18 z jednoho roku na šest měsíců. Právě díky tomu mohlo být u tohoto fondu nastaveno vyšší maximální zhodnocení, doplnil Barta.

ČSOB Světový Click+ 18 navazuje na předchozí úspěšné fondy tohoto typu a nabízí zhodnocení v rozmezí 8 až 38,5 % v době své splatnosti, tedy za 5 let a 6 měsíců. Zvýhodněné upisovací období potrvá u Clicku až do 7. června. Stejně je tomu i u fondu ČSOB Fix Upside 1, jehož splatnost je 4 roky a 7 měsíců. U Fixu se sleduje počáteční a konečná hodnota 30 vybraných akcií. Pokud ve srovnání s počátkem období na konci kurz každé jednotlivé akcie vzroste, započítá se její nárůst jako 25 procent, bez ohledu na skutečný – byť třeba nižší – nárůst. V případě poklesu se kalkuluje se skutečným procentním snížením. Výsledné zhodnocení se vypočítá z průměrného výsledku všech 30 akcií. Pohled do minulosti ukazuje, že se na zvoleném koši akcií dalo vydělat i maximum, tedy přes 5 procent ročně. Průměrné roční zhodnocení tohoto koše akcií za poslední desetiletí by činilo 3,46 procent.

ČSOB Světový Click+ 18 a ČSOB Fix Upside 1 jsou součástí otevřeného fondu Fund Partners, SICAV. Fondy spravované finanční skupinou ČSOB/KBC byly založeny v Lucembursku a podléhají dozoru lucemburské Komise pro dozor nad finančním trhem. Činnost na území ČR se provádí na základě tzv. evropského pasu. V současné době ČSOB nabízí na všech svých pobočkách 150 různých fondů spravovaných v rámci skupiny KBC, která patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1630 miliard CZK.

Pavel Hejzlar
Komunikace ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).