Hlavní navigace

ČSOB spouští novou formu poradenství pro malé a střední podniky

Jedinečný projekt spolupráce mezi bankou a jejími klienty spustila od září ČSOB pod názvem Klub úspěšných podnikatelů. Jeho hlavní náplní jsou specializované webové stránky přinášející menším firmám novinky a rady z finanční, daňové a právní oblasti. Klub úspěšných podnikatelů je dalším stupněm konceptu poradenství, kterým ČSOB reaguje na potřeby podnikatelů a živnostníků.

Sdílet

Tímto projektem oslovuje ČSOB zejména menší firmy, drobné podnikatele a živnostníky, kteří si většinou nemůžou dovolit nákladný právní a daňový servis. Klub úspěšných podnikatelů jim přináší bezplatné poradenství a propojuje tak potřeby podnikatelů s možnostmi velké bankovní skupiny sahající za rámec běžných bankovních i finančních služeb. „Klub je další z řady projektů, kterým chce ČSOB vyjít vstříc potřebám a požadavkům této skupiny podnikajících s cílem lepšího poznání našich klientů, ale i zvýšení jejich důvěry v bankovní sektor a posílení vzájemného partnerství. Každý rok se snažíme přijít s projektem, který zvýší přidanou hodnotu naší vzájemné spolupráce a Klub úspěšných podnikatelů je jednou z nich,“ vysvětluje důvody založení Klubu Jarmila Hla Shwe, která je v ČSOB zodpovědná za řízení segmentu Podnikatelé.

Obdobné projekty ČSOB již v minulosti realizovala v podobě spolupráce s Hospodářskou komorou na ratingu pro malé a střední firmy, vytvořením EU Centra nebo rozšířením poradenství a služeb směnných operací do regionů.

Poradenský a informační servis Klubu může v současnosti využívat kdokoliv. Od začátku příštího roku bude přístup do Klubu umožněn pouze registrovaných členům – klientům ČSOB. Ti získají další výhody v podobě on-line zpravodajství z finančních trhů a informace o vývoji kurzů a sazeb nejen v ČR, ale i v zahraničí. Členové Klubu mohou již nyní uplatnit slevu na předplatné novin, odborných titulů a literatury partnerských vydavatelství nebo také specializovaných seminářů. Základem webových stránek Klubu je přehledně zpracované Téma měsíce a souhrn očekávaných událostí. ČSOB také přebírá od vydavatelství Economia část zpravodajského servisu.

V pilotních tématech již banka nabídla podnikatelům rozbor problematiky jednání s úřady nebo daňové optimalizace. Mezi plánovanými tématy se do konce roku objeví například otázka obchodního podílu jako součásti společného jmění manželů nebo také analýza daňové reformy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).