Hlavní navigace

Dvě novinky ČSOB pro lepší bydlení – snadnější Předhypoteční úvěr a Expresní ocenění bytu zdarma

Od listopadu 2006 ČSOB rozšířila možnosti využití Předhypotečního úvěru a také výrazně zjednodušila jeho poskytování. Předhypoteční úvěr ČSOB teď kromě jiného řeší jednu z velkých starostí spojenou s nákupem družstevních bytů, kterou je nutnost zástavy další nemovitosti v osobním vlastnictví. „Družstevní byty tvoří přibližně 40 % nabídky největších realitních kanceláří. Rozšířením a zjednodušením naší služby tak vycházíme vstříc přání řady klientů, kterým naše novinka usnadní cestu k vlastnímu bydlení,“ vysvětluje Jan Klouček, který v ČSOB odpovídá za úvěry na bydlení. V současnosti je přibližně 550 000 bytů z bytového fondu České republiky právě v družstevním vlastnictví.

Sdílet

ČSOB Předhypoteční úvěr mohou zájemci nově získat i na výstavbu nemovitosti. Banka navíc nově posuzuje předhypoteční úvěr společně s hypotečním úvěrem přímo na pobočce během jednoho jednání. Klient si tak oba úvěry vyřídí rychle a jednoduše. Jakmile je možné nemovitost zastavit, je předhypoteční úvěr ihned převeden na hypoteční. Po celou dobu trvání Předhypotečního i hypotečního úvěru hradí klient pouze jeden poplatek za vedení účtu, poplatek za čerpání úvěru navíc není vůbec účtován. Bez jakéhokoliv zajištění či ručitele klient získá 200 tisíc až 5 milionů korun.

Cenová mapa bytů České republiky: Expresní ocenění bytu zdarma

Vyřízení odhadu bývá poměrně zdlouhavé a vyžaduje řadu dokumentů. Odhadce si musí nemovitost prohlédnout a stanovení odhadní ceny můžete trvat i několik týdnů. Odhad bytu hned a zdarma nabízí ČSOB prostřednictvím nové služby Expresní ocenění bytu. „Platba za ocenění nemovitosti doposud patřila mezi náklady, s nimiž musel počítat každý, kdo žádal o hypotéku. Díky dlouholetým a expertním znalostem našich hypotéčních poradců dokážeme spočítat hodnotu bytu zdarma přímo na místě a bez nutnosti předkládat jakékoliv doklady či potvrzení,“ řekl Jan Klouček.

Expresního ocenění bytu mohou v ČSOB využít všichni, kdo si chtějí koupit již dokončený byt a žádají o hypotéku do 5 milionů korun a do 85 % hodnoty zastavované nemovitosti. Nová služba funguje na základě cenové mapy nemovitostí, kterou finanční Skupina ČSOB sestavila z údajů, jež mají její odborníci k dispozici. Novinka je určena pro všechny, kteří plánují koupi bytu v České republice ve městech nad 10 tisíc obyvatel. V současnosti se jedná o 119 měst a všechny obce z okresů Praha-východ, Praha-západ a Brno-venkov.

Zájemci o nové bydlení mohou stále ještě využít nabídky zvýhodněné ČSOB Půjčky na lepší bydlení, která je až dokonce roku nabízena bez poplatku za zpracování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).