Hlavní navigace

ČSOB se stala 100% vlastníkem společnosti O.B.HELLER a.s.

Vypořádáním akvizice 50% podílu ve společnosti se ČSOB dnes stala 100% vlastníkem factoringové firmy O.B.HELLER a.s., dlouhodobě nejúspěšnějšího hráče na factoringovém trhu v ČR. Transakci v minulých dnech povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Sdílet

Pro ČSOB představuje tato transakce strategický krok na stále rostoucím factoringovém trhu. Od roku 1992, kdy ČSOB prostřednictvím joint venture s mezinárodní faktoringovou společností VB-Heller Bank A.G. a International Finance Corporation začala na domácím trhu získávat know-how v oblasti financování pohledávek, se postupně změnily priority obou partnerů i český trh. „Factoring v portfoliu služeb ČSOB umožňuje najít pro naše klienty optimální řešení jejich finančních potřeb. Factoringové služby O.B.HELLER vhodně doplňují ty, které nabízí banka, a ostatní společnosti Skupiny ČSOB,“ uvedl Petr Knapp, člen představenstva ČSOB. V logice značení firem ve Skupině ČSOB získá vbrzku factoringová společnost nový název zvýrazňující její vztah ke Skupině ČSOB. „Společně s ČSOB bychom chtěli navázat na naši dosavadní úspěšnou spolupráci a dále rozšiřovat nabídku služeb pro klienty ČSOB i O.B.HELLER,“ uvedl Tomáš Morávek, generální ředitel O.B.HELLER.

Společnost O.B.HELLER působí na českém trhu již od roku 1992. Se současným 20% podílem na českém trhu je přední factoringovou společností zabývající se financováním a správou pohledávek. Jejími klienty jsou výrobní a obchodní firmy podnikající v nejrůznějších oborech včetně služeb. Společnost O.B.HELLER má tradičně silné postavení např. ve zdravotnictví, stavebnictví a strojírenství.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).