Hlavní navigace

ČSOB přináší fond profilovaný indexem Burzy cenných papírů Praha

[Tisková zpráva] Emoce často svádějí drobné investory k tomu, aby odkládali investici do doby, než trhy porostou. Spotřební předměty by tak nenakupovali, ale v případě cenných papírů se mnohým zdá, že to je vhodný postup.

Sdílet

Zkušenější investoři naopak s oblibou přicházejí na trh v období stagnace či poklesu, protože hledají výhodné příležitosti. Právě pro poslední jmenované je určen nový fond investující do akcií obsažených v indexu pražské burzy. Výhodou fondu Horizon Access ČSOB Český Akciový (PX®) je skutečnost, že dividendy získané ze 14 akcií v portfoliu jsou reinvestovány, a proto lze očekávat, že se fondu může podařit výkonností překonat samotný index. Jde o jeden z prvních indexových fondů v korunách na českém trhu.

„Současné poklesy kapitálového trhu mohou řadu  drobných investorů odradit, ale my jsme chtěli udělat novým fondem radost všem, kteří dokážou vidět dále do budoucnosti a chtějí využít potenciál růstu akcií. Vždyť současná hodnota indexu leží na 75 % letošního maxima a dokonce na polovině historického maxima pražské burzy,“ uvedl Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti. „Samotná investice do akcií pražské burzy je lákavá i tím, že akcie obsažené v indexu PX aktuálně nabízejí jeden z nejlepších dividendových výnosů v Evropě,“ dodal Jan Barta.

Cílem fondu je sledovat index pražské burzy. „V poslední době jsou Česká republika a česká měna mezi investory vnímány jako zajímavá  investiční příležitost. Je však jasné, že vzhledem k provázanosti světových ekonomik může v kratším časovém úseku docházet k výkyvům kurzů. Investování do akciového fondu je proto vhodné považovat za dlouhodobou strategii na sedm a více let. Tak se snižuje riziko a vynikne výnosový potenciál,“ upozorňuje investiční stratég ČSOB Asset Managementu Aleš Prandstetter.

Podle Prandstettera mnoho lidí raději investuje finanční prostředky do firem, které znají a s jejichž výrobky či službami se každý den setkávají. Je také mnohem snazší sledovat u těchto společností informace, ať se jedná o finanční nebo obchodní výsledky. Index pražské burzy tvoří z 80 procent akcie čtyř společností (Komerční banka, Erste Bank, ČEZ a Telefónica O2). Je proto důležité sledovat jak vývoj těchto firem, tak jejich výhled do budoucna. Nový fond ČSOB je vhodný pro jednorázovou investici i pro pravidelné investování. V případě jednorázové investice je možné vložit minimálně 5 tisíc korun, pravidelně lze pak investovat 500 a více korun měsíčně. Právě pravidelné investice, na rozdíl od jednorázových, do značné míry neutralizují dopady kolísání trhů.

Tisková zpráva má pouze informační povahu a nepředstavuje investiční doporučení k nákupu či prodeji v ní uvedeného produktu. S investováním do fondu je spojeno poměrně vysoké riziko kolísání hodnoty investice v průběhu investičního období. Vyplacení vložené investice není zaručeno. Více informací o fondu včetně dalších informací o rizicích, poplatcích a omezeních investiční politiky fondu vzhledem k jeho charakteru naleznete v prospektu fondu na www.csob.cz.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).