Hlavní navigace

ČSOB představila jednoduchý nástroj k vyhledávání dotací z Evropské unie

ČSOB ve spolupráci s přední českou poradenskou společností Asistenční centrum, a.s., vytvořila softwarový nástroj k vyhledávání dotací z Evropské unie. Banka tímto krokem rozšiřuje svůj poradenský servis pro malé a střední podniky.

Sdílet

Pomocí nového softwarového systému s názvem GRANT ADVISOR (GA) mohou firemní bankéři rychle a jednoduše podnikatelům poradit, zda lze pro jejich projekt, kromě vlastních či bankovních zdrojů, využít také některou z podpor přicházejících ze strany Evropské unie.

„Tímto krokem vycházíme vstříc malým a středním podnikům, kteří u nás podobné řešení poptávali,“ vysvětluje Miloň Polešák, výkonný manažer Řízení segmentu – podnikatelé ČSOB a dodává: “Dále tak rozvíjíme náš koncept poradenské banky, která hledá komplexní řešení pro každého klienta na základě toho, co nám o sobě řekne.“

Software GA umožňuje velmi rychlou on-line komunikaci mezi firemními bankéři ČSOB a projektovými manažery společnosti Asistenční centrum. Vyhledávání vhodných dotačních titulů prostřednictvím nového systému probíhá ve dvou fázích: v první fázi softwarový vyhledávač na základě zadaných dat o žadateli a jeho záměrech vybírá nejvhodnější dotační programy. V druhé fázi vyhledávání probíhá ověření výsledků softwarového výběru odpovědným specialistou na danou oblast. Finální doporučení obdrží zájemce o dotace přibližně v rozmezí 7 pracovních dnů.

„Výsledkem práce systému GA je přesné a rychlé vyhodnocení záměrů klienta, které jsou pochopitelně vysoce individuální a rozdílné. Přínosem pro žadatele o dotace je bezesporu i skutečnost, že tento poradenský servis poskytujeme našim klientům na bázi „success fee“. Platba je tedy účtována až v případě úspěšného schválení dotace,“ doplňuje Miloň Polešák.

Grant Advisor je určen především středně velkým a menším podnikům. Žádosti o dotace u větších investičních projektů jsou připravovány přímo v ČSOB EU Centru, které firmám poskytnou komplexní pomoc, jež sestává z dotačního auditu a přípravy žádosti o dotaci.

Spolupráci s externími subjekty v oblasti čerpání dotací Evropské unie se věnuje ČSOB dlouhodobě. V rámci této spolupráce banka pomohla k dotacím již více než dvěma stovkám klientů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).