Hlavní navigace

ČSOB představila inovativní řešení pro platbu mýtného: Fleet Card Center

ČSOB dnes představila řešení, díky němuž se stala partnerem pro elektronické mýtné v České republice. Největší tuzemská banka převzala kompletní péči o zajišťování platebního komfortu uživatelů elektronického mýta - bude zajišťovat veškeré služby platebního styku, vytvářet a spravovat síť distribučních a kontaktních míst i vypořádání plateb mezi uživateli a státem.

Sdílet

Mýtné bude možné uhradit na 14 kontaktních a 200 prodejních místech buď předem formou předplatného pre-pay a nebo následnou platbou post-pay. ČSOB bude přijímat hotovost, platební karty všech druhů a umožní také fakturaci za projeté kilometry. „Naše banka vyvinula centrální systém, který vedle bankovních karet akceptuje i platbu kartami tankovacími, tzv. fleet kartami. Vzniklo tak Fleet Card Centrum (FCC), které zjednodušeně řečeno umožňuje akceptaci libovolného druhu tankovacích karet na jednom terminálu. ČSOB tak potvrdila roli technologického novátora na českém bankovním trhu, protože takové řešení na trhu doposud chybělo,“ vysvětluje Jan Lamser, člen představenstva ČSOB. Existovaly pouze dohody mezi několika vydavateli karet. S komplexním řešení tak přichází až nyní právě ČSOB.

FCC umožní až 20 transakcí za sekundu. Akceptuje tankovací karty, které dosud na území České republiky akceptovány nebyly. „Mýto bude možné platit devíti typy karet. Počítáme s tím, že tento počet budeme dále rozšiřovat o další. Chceme dostát svému původnímu závazku aby řidiči mohli uhradit mýtné jakýmikoliv kartami, které už dnes běžně mají,“ doplňuje Lamser.

Tankovací neboli fleet karty využívají zejména právnické osoby a jejich zaměstnanci. Jejich akceptační síť je omezená (především čerpací stanice, mýto, tunely, servisy atp.) a omezená je i jejich územní platnost (např. Evropa). Výhodou je, že zaměstnavatel může povolit či zakázat nákup různých typů komodit, což znamená, že. na kartu může řidič koupit jen povolené zboží a zaměstnavatel má tak lepší kontrolu výdajů na konkrétní vozidlo. Tankovací karty mohou sloužit rovněž jako nástroj pro krátkodobé úvěrování.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).