Hlavní navigace

ČSOB Pojišťovna výrazně zvýhodnila povinné ručení pro nové klienty

ČSOB Pojišťovna nasadila do boje o získání nových klientů v povinném ručení těžké trumfy. Její nabídku pro rok 2010 totiž doplní nově koncipovaná Sleva dobrého řidiče, která novým zákazníkům zlevní povinné ručení o 30 procent. A díky dalším bonusům a cenovým zvýhodněním může výsledná cena pojištění odpovědnosti z provozu vozidla klesnout dokonce na necelou čtvrtinu základní sazby. Bonus za jízdu bez nehod mohou navíc členové domácnosti sdílet, a to bez omezení počtu vozidel.

Sdílet

Sleva dobrého řidiče zlevní povinné ručení o 30 procent

Slevu dobrého řidiče ve výši 30 procent obdrží v roce 2010 každý nový klient ČSOB Pojišťovny, který doloží, že měl již dříve u některé z pojišťoven uzavřené povinné ručení a po dobu alespoň 12 měsíců nezavinil nehodu. Podmínkou je, aby provozovateli pojišťovaného vozidla bylo alespoň 29 let nebo aby šlo o fyzickou osobu podnikající na IČ.

Naše dosavadní cenová zvýhodnění pro majitele starších vozů a pro řidiče z regionů s nižší nehodovostí tak doplní ještě výrazná Sleva dobrého řidiče. A nesmíme samozřejmě zapomínat ani na to, že v roce 2010 vzroste maximální bonus za dlouhodobou jízdu bez nehod už na padesát procent, uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pojišťovny Jeroen van Leeuwen.

Například v Pardubicích bydlící majitel devět nebo více let staré Škody Felicia s objemem motoru 1,3 litru tak bude moci příští rok pojistit odpovědnost z provozu svého vozu už za 1187 korun ročně.

I bez Slevy dobrého řidiče však ČSOB Pojišťovna nabídne motoristům pro rok 2010 atraktivní sazby povinného ručení, které pro většinu stávajících klientů budou nižší než v letošním roce. I když se totiž základní cena povinného ručení pro osobní automobily a další kategorie zvýší proti letošku o 5 procent, při započtení bonusů za jízdu bez nehod bude výsledná cena nižší než letos.

Strategie ČSOB Pojišťovny v povinném ručení se stejně jako v minulých letech opírá o tarifní segmentaci, která umožňuje spravedlivější nastavení sazeb, řekl Michal Kaněra, člen představenstva a ředitel divize neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny. I v roce 2010 tak budou podle něj motoristé z 42 vybraných okresů České republiky s nižší nehodovostí platit o 10 procent nižší pojistné a majitelé aut starších devíti let získají další dvacetiprocentní slevu. Novinkou pro rok 2010 bude zaprvé daleko výraznější zvýhodnění klientů, kteří alespoň 12 měsíců nezavinili nehodu, zadruhé promítnutí horšího škodného průběhu u mladších řidičů a v neposlední řadě i snížení sazeb o deset procent pro motoristy z Prahy, kde se v poslední době, pokud jde o četnost a rozsah nehod, projevilo mírné zlepšení. Je potěšitelné, že ne všichni klienti se u povinného ručení orientují jen podle ceny. ČSOB Pojišťovna úspěšně prodává i varianty s vysokým limitem pojistného plnění a mnoha druhy pojištění, zejména jde o úrazové pojištění, pojištění zavazadel a skel, uvedl dále Michal Kaněra.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).