Hlavní navigace

ČSOB Pojišťovna rozšířila výhody cestovního pojištění

S počátkem letošního roku ČSOB Pojišťovna dále rozšířila výhody cestovního pojištění, které nabízí lidem odjíždějícím do zahraničí. Limity pojistného plnění, které uhradí při škodné události, se podstatně zvýšily, cena pojištění však zůstala stejná jako doposud. Kromě toho ČSOB Pojišťovna rozšířila rozsah asistenčních služeb a zavedla i nové výhody pro rodiny s dětmi.

Sdílet

U pojištění léčebných výloh, ze kterého se hradí náklady na zdravotní péči při nenadálém onemocnění nebo úrazu v cizině, si nyní turisté mohou vybrat ze dvou limitů: 2,5 milionu korun nebo 1,5 milionu korun. U obou těchto variant, které se vztahují nejen na standardní turistické cesty, ale i na pojištění nebezpečných sportů, se maximální proplácená částka zvýšila o půl milionu korun, a to bez vlivu na cenu pojištění.

ČSOB Pojišťovna zároveň zvýšila limit pojistného plnění i u pojištění odpovědnosti za škody, a to u škod na zdraví ze 300 000 Kč na 1 milion korun a u škod na majetku ze 100 000 na 500 000 Kč. I v tomto případě cena zůstává stejná jako v roce 2004 – 5 Kč na den. Jako další pojištění si lze v rámci cestovního pojištění sjednat pojištění zavazadel nebo pojištění úrazu.

Pojištění léčebných výloh s limitem plnění 1,5 milionu korun přijde dospělého při cestách po Evropě a Středomoří na 17 korun a děti do 15 let pouze na 11 korun na den. Klienti ČSOB Pojišťovny, ČSOB, RM-Systému a vybraných zdravotních pojišťoven zaplatí za den jen 15 korun, resp. 10 korun (děti). Tyto zvýhodněné ceny se týkají i klientů, kteří si sjednají cestovní pojištění prostřednictvím internetu na adrese www.csobpoj.cz.

Rodiny s dětmi, které jezdí do zahraničí častěji, si mohou s výhodou pořídit novou roční kartu Family, která jim zajistí celoroční pojištění vztahující se na libovolný počet až patnáctidenních výjezdů. Karta Family s celoevropskou platností pro dvě dospělé osoby a dvě děti mladší 16 let stojí 1200 korun, karta s platností po celém světě včetně USA 4800 Kč.

Bezplatnou součástí každého cestovního pojištění sjednaného u ČSOB Pojišťovny je základní asistenční služba, která klientům zajistí pomoc při neočekávaném onemocnění nebo úrazu v zahraničí. Klienti, kteří si sjednají pojištění léčebných výloh s limitem 2,5 milionu korun, mají nyní nárok též na bezplatné nadstandardní asistenční služby. Mohou si například vyžádat informace o úrovni lékařské péče, o turistických zvláštnostech či bezpečnosti v cílové zemi, mohou požádat o telefonickou pomoc v nouzi, o tlumočení a překlady, pomoc při ztrátě či krádeži dokladů nebo při nehodě, o zajištění předčasného návratu, zabezpečení náhradní přepravy při zpoždění letu, vyslání rodinného příslušníka do nemocnice či o zaslání peněžní hotovosti.

Kateřina Hamerská
tisková mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).