Hlavní navigace

ČSOB Pojišťovna navýší základní i vlastní kapitál

Základní kapitál ČSOB Pojišťovny se zvýší ze současných 920 milionů korun na 1,536 miliardy korun. Rozhodla o tom dnešní valná hromada společnosti. Na navýšení se budou poměrně podílet oba akcionáři ČSOB Pojišťovny – KBC Verzekeringen NV a Československá obchodní banka – a její vlastnická struktura tak zůstane beze změny.

Sdílet

Navýšení základního kapitálu bude provedeno z vlastních zdrojů společnosti – z vytvořeného emisního ážia. Valná hromada dnes rovněž schválila účetní závěrku ČSOB Pojišťovny za rok 2004. Společnost v loňském roce vykázala čistý zisk 500,4 milionu korun, akcionáři přitom rozhodli, že z této částky bude 165,7 milionu korun použito k úhradě neuhrazených ztrát z minulých období, 59,9 milionu korun poslouží jako dotace do rezervního fondu a sociálního fondu a 277,8 milionu korun bude ponecháno na účtu nerozděleného zis­ku.

Fakt, že se akcionáři rozhodli nevyplatit si dividendy a ponechat téměř 280 milionů korun na účtu nerozděleného zisku, dokazuje jejich záměr pokračovat v dalších investicích do ČSOB Pojišťovny, a podpořit tak obchodní expanzi a rozvoj společnosti, vysvětlil předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pojišťovny Jeroen van Leeuwen.

Díky dotaci účtu nerozděleného zisku se posílí i vlastní kapitál ČSOB Pojišťovny. Valná hromada ČSOB Pojišťovny dnes také schválila nové stanovy společnosti, které odrážejí zvýšení základního kapitálu a aktuální změny v pojišťovací legislativě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).