Hlavní navigace

ČSOB podruhé v tomto roce podpořila domov Sue Ryder

[Tisková zpráva] Ve dnech 2. a 3. června se prostorách centrály ČSOB Radlicích uskutečnila, v tomto roce již druhá, zaměstnanecká sbírka oblečení a módních doplňků pro domov seniorů Sue Ryder. Darované věci byly oceněny částkou 27 000 Kč.

Sdílet

Vybrané oblečení poputuje na charitativní bazar Módní svět Lady Sue Ryder. Ostatní dary, které se do bazaru nehodily, budou předány do obchodu Dobré věci, patřící domovu Sue Ryder. Další sbírka je plánovaná na podzim.

„Sbírky pro domov Sue Ryder se u nás v Radlicích stávají již tradicí. Celkem jich proběhlo pět a stále se setkávají s velkou popularitou mezi zaměstnanci. Všichni dárci totiž přesně vidí, kam jejich staré věci putují a jsou rádi, že to co oni už nepotřebují, se jinde setká s užitkem. Jsem zvědavá, kolik peněz se nám podaří nasbírat v další sbírce, která proběhne na podzim,“ říká Pavlína Folovská, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Domov Sue Ryder

Domov Sue Ryder je nevládní nezisková organizace, která poskytuje péči seniorům, kteří v důsledku chronické choroby, postižení nebo úrazu potřebují pomoc druhé osoby. Péče respektuje jedinečnost každého klienta a napomáhá ke kvalitně prožitému závěru života. Jako nezisková organizace Domov Sue Ryder, o.p.s., dlouhodobě čelí nejistotě v oblasti financování svých základních činností. Finance na provoz jsou zajišťovány vícezdrojovým systémem. Klienti si na péči přispívají sami. Rozdíl mezi jejich platbou a skutečnými náklady je hrazen z dotací, grantů a částečně také z komerčních aktivit Domova Sue Ryder. K nim patří provoz restaurace, pronájem veřejných prostor Domova a provozování sítě obchodů nazvaných „Dobré věci“.    Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).