Hlavní navigace

ČSOB Penzijní fond Progres udržuje dlouhodobě vysokou výkonnost

ČSOB Penzijní fond Progres, a. s., člen skupiny ČSOB připíše svým klientům za loňský rok zhodnocení ve výši 4,3 %. Podařilo se mu tak přes pokles úrokových sazeb na trhu udržet stejnou úroveň jako v roce 2002, kdy patřil v tomto ohledu mezi nejúspěšnější penzijní fondy. V porovnání výnosnosti za posledních pět let se Progres dokonce zařadil do čela pomyslného žebříčku, když jeho průměrné zhodnocení dosáhlo 5,2 %.

Sdílet

Vysoká úroveň zhodnocení je výsledkem dynamické investiční strategie fondu. Přestože jsme začali důsledně rozlišovat odlišnou strategii obou našich penzijních fondů až v letošním roce, dlouhodobé výsledky ukazují, že jsme již měli na co navázat, komentoval výsledek Milan Tománek, ředitel komunikace ČSOB. Druhý penzijní fond skupiny – ČSOB Penzijní fond Stabilita připíše svým klientům za minulý rok zhodnocení ve výši 2,3 %, což představuje oproti roku 2002 pokles o 0,7 %. Konzervativnějším portfoliím, jaké má Stabilita, loňský rok kvůli poklesu ceny dluhopisů příliš nepřál. Důležité je, že se podařilo udržet zhodnocení fondu stále více než procento nad úrovní inflace, hodnotí minulý rok generální ředitel ČSOB PF Stabilita Petr Beneš.

Průměrné zhodnocení ČSOB PF Stabilita za posledních pět let dosáhlo 3,8 %, což jej v hodnotovém vyjádření staví do středu žebříčku všech penzijních fondů. Oba penzijní fondy ČSOB respektují odlišné požadavky klientů na penzijní připojištění, zvláště upřednostňovanou délku spoření. ČSOB Penzijní fond Progres je jediným penzijním fondem na českém trhu, který se zaměřuje ve své dlouhodobé strategii na mladší generaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).