Hlavní navigace

ČSOB nejlepším poskytovatelem finančních služeb pro zahraniční obchod a nejlepším sub-custodianem

Časopis Global Finance ocenil ČSOB jako Nejlepšího poskytovatele finančních služeb pro zahraniční obchod, a to nejen v České republice, ale i na Slovensku. Česká ČSOB byla také ohodnocena jako Nejlepší sub-custodian v České republice. Obě ocenění získala ČSOB již poněkolikáté.

Sdílet

Předpokládá se, že celosvětový obchod bude v roce 2009 v útlumu, a to poprvé od roku 1982. Na druhou stranu přeshraniční obchod je v období svého boomu, protože se exportéři i importéři snaží mnohem opatrněji řídit svoje rizika, uvedl Joseph D. Giarraputo, vydavatel a president časopisu Global Finance a dodal: I letos jsme proto vybrali ty banky, na které se mohou firmy spolehnout v poskytování finančních služeb pro zahraniční obchod a svěřit jim bez starostí financování svých mezinárodních aktivit.

Získat ocenění Nejlepšího poskytovatele finančních služeb pro zahraniční obchod již podruhé v řadě, stejně jako celkově již šesté ocenění Nejlepšího sub-custodiana v České republice, je pro nás ctí i radostí. Radostí z toho, že je naše práce pro klienty vnímána jako velice kvalitní. Ocenění pro nás však také představuje závazek v našem úsilí a standardu nabízených služeb nepolevit. Naopak chceme i nadále náš servis zkvalitňovat, uvedl Marek Ditz, výkonný ředitel Specializovaného a institucionálního bankovnictví ČSOB.

V dobách, kdy jsou trhy takto volatilní a nejisté, hraje sub-custody velmi důležitou úlohu – musí rychle reagovat na změny zákonů a právních postupů. Ocenili jsme ty banky, které ve své zemi poskytují nejen služby na té nejvyšší úrovni, ale i rady a pomoc neustále erudovanějším klientům, jejichž očekávání vytrvale rostou, komentoval ocenění nejlepších sub-custodianů Joseph D. Giarraputo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).