Hlavní navigace

ČSOB Nadační vyplatí výnos ve výši 4,17 %

Nadace si v minulém roce výrazně polepšily při zhodnocování svých volných finančních prostředků. Desítkám z nich, které investují prostřednictvím podílového fondu ČSOB Nadační, ČSOB Investiční společnost, a.s., člen skupiny ČSOB, otevřený podílový fond (dále jen ČSOB nadační) vyplatí obhospodařovatel fondu během měsíce února výnos formou dividendy za rok 2004 ve výši 4,17 %, což je výrazně více než v minulých letech.

Sdílet

K tomuto výsledku dopomohla obhospodařovateli fondu – ČSOB AM – zejména příznivá situace na akciových trzích. Mezi klienty ČSOB Nadačního fondu patří takové známé neziskové organizace, jako jsou Nadace Terezy Maxové, Olivova nadace, Nadace Leoše Janáčka či Nadace Český literární fond. Ke konci minulého roku bylo ve fondu více než 200 milionů korun. Dividendy budou od pondělí 14. února postupně odesílány na jednotlivá konta nadací, uvedl Jan Barta z ČSOB AM.

ČSOB Nadační fond je určen výhradně pro investování nadací a jiných neziskových organizací, které zde mají výhodnější podmínky (například v současné době nemusí hradit žádný vstupní poplatek) a jsou v souladu se zřizovacím statutem obhospodařovány konzervativním způsobem. To znamená, že peněžní prostředky nadací jsou investovány především do méně rizikových nástrojů, jako jsou dluhopisy, státní pokladniční poukázky či hypoteční zástavní listy.

Fond vznikl 25. března 2002, je veden v českých korunách a s podílovými listy se začalo obchodovat 8. dubna 2002.

Podrobné informace o ČSOB Nadačním fondu naleznete na: www.csobinvest.cz

Pavel Hejzlar
Komunikace ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).