Hlavní navigace

ČSOB nabízí "povodňové úvěry" s dramaticky nižším úrokem a s odkladem splátek

Od pondělka mohou občané získat od ČSOB rychle a bez zbytečných průtahů jak úvěry k obnově svých domovů zničených záplavami, tak hotovost k nákupu věcí nezbytných k dennímu životu po opadnutí záplavové vlny. Banka nabízí „ČSOB povodňové úvěry“ s dramaticky nižším, dotovaným úrokem a k tomu odklad splátek až na půl roku.
Rozsáhlé úlevy při čerpání nových úvěrů k překonání záplav nabízí banka také malým a středním firmám či městům a obcím.
„ČSOB Povodňové půjčky“ pro občany určené k překonání škod na domech, bytech i rekreačních chalupách jsou poskytovány od 20 tisíc do 750 tisíc Kč k jejich rekonstrukci bydlení, k pořízení nového vybavení či k nákupu potřebného spotřebního zboží. Na období od jednoho roku do sedmi let je mohou získat s úrokem od 7,9 %. O šest měsíců jsou přitom odloženy splátky jistiny.
Kromě povodňových půjček mohou klienti ČSOB z postižených regionů v případě rychlé potřeby hotovosti využít nabídky povodňového přečerpání svého běžného účtu. Limit povoleného přečerpání bude stanoven jednoduše a na počkání ve výši 5 až 750 tisíc Kč (do 100 tisíc Kč bez zajištění) v závislosti na měsíčním příjmu.
Rozsáhlé úlevy mohou od pondělka získat od ČSOB malé a střední firmy z povodněmi zasažených oblastí při čerpání tzv. povodňových úvěrů. Za velmi výhodných podmínek jsou poskytovány buď na pořízení zničených zásob a na obnovení provozu, anebo na rekonstrukci zničených provozoven. U obou typů úvěrů lze získat odklad splátek jistiny na dobu 6, resp. 12 měsíců.

Milan Tománek
výkonný ředitel
Řízení komunikace Skupiny ČSOB