Hlavní navigace

ČSOB Leasing zvýšil objem svého portfolia o pětinu

ČSOB Leasing, největší česká leasingová společnost, překonal hranici 120 tisíc aktivních smluv ve svém portfoliu. Za posledních 12 měsíců se zvýšil počet smluv o 19 procent. Celková pořizovací cena předmětů těchto smluv činí 82 miliardy korun. Celkové portfolio ČSOB Leasing tak dosáhlo historického maxima.

Sdílet

Nejvyšší podíl v portfoliu mají osobní a užitkové vozy se 66 procenty. Na růstu portfolia se nejvíce podílel úspěšný vstup ČSOB Leasing do oblasti financování ojetých vozů prodávaných v autobazarech. Naše společnost zaznamenala růst počtu smluv na ojeté vozy o 88 procent, říká Radan Šantora, výkonný ředitel pro obchod ČSOB Leasing.

Smlouvy na financování stojů a zařízení tvoří v portfoliu 17 procent, stejný podíl mají podle počtu aktivních smluv i nákladní automobily.

Pokud srovnáme podíly jednotlivých financovaných komodit podle jejich pořizovací ceny, je podíl nákladních vozů, strojů a zařízení podstatně vyšší. Nákladní vozy se celkovou pořizovací cenou podílejí na portfoliu 28 procenty, stroje a zařízení 32 procenty. Radan Šantora vysvětluje, že příčinou jsou vyšší pořizovací ceny nákladní dopravní techniky, strojů a zařízení ve srovnání s cenami osobních a užitkových automobilů. Dále doplňuje, že průměrná cena nákladního vozu, návěsu či stroje financovaného společností ČSOB Leasing je 1,3 milionu korun bez DPH.

ČSOB Leasing se jakožto univerzální leasingová společnost zaměřuje na rozvoj svých obchodních aktivit ve všech komoditách, o čemž svědčí dlouhodobé nárůsty objemu obchodů všech komodit i rovnoměrné rozložení stávajícího portfolia. Výsledkem této diverzifikace je rozložení rizik a vyšší stabilita společnosti, uvádí Radan Šantora.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).