Hlavní navigace

ČSOB Leasing v pololetí upevnil svoji pozici jedničky na trhu

V prvním pololetí ČSOB Leasing obhájil pozici leadera trhu a ještě zvýšil svůj náskok před konkurencí a to i při meziročním poklesu celkového leasingového trhu o 7,4 %. Jako jediná společnost z prvních třech největších společností na trhu jsme v meziročním srovnání zvýšili svůj tržní podíl. Vyplývá to ze srovnání, které na základě výsledků za prvních šest měsíců letošního roku zveřejnila Asociace leasingových společností České republiky.

Sdílet

V tomto období ČSOB Leasing uzavřel obchody v celkové hodnotě 6 936 mld. Kč. Jedničkou zůstává ČSOB Leasing i na poli splátkového prodeje, když hodnota uzavřených smluv za stejné období dosáhla 386 mil. Kč. Dosažené výborné výsledky za první pololetí jsou důkazem zvládnutí tohoto období poznamenaného vstupem ČR do EU a s tím spojenými legislativními změnami. Naše silné finanční zázemí, dominantní postavení na trhu a široká škála finančních produktů a financovaných komodit jsou zárukou stability společnosti i do budoucna, řekl k pololetním výsledkům člen představenstva a výkonný ředitel pro obchod ČSOB Leasing Zdeněk Bouzek.

Podíl na leasingovém trhu
Společnost Celkový objem obchodů za 1. – 6. 2004 Tržní podíl na leasingovém trhu
ČSOB Leasing, a.s. 6 936 13,67 %
CAC Leasing, a.s. 5 714 11,53 %
ŠkoFIN, s.r.o. 4 739 9,85 %

Zdroj: Asociace leasingových společností

ČSOB Leasing, a.s., je univerzální leasingová společnost s celorepublikovou působností, člen Skupiny ČSOB. Poskytuje finanční služby pro podnikatelské subjekty i pro fyzické osoby nepodnikatele v oblasti financování dopravní techniky, strojů, zařízení, technologií, investičních celků a výpočetní techniky. V letošním roce nabízí ČSOB Leasing projekt výhodného financování investic na podporu malého a středního podnikání pod názvem EUROleasing+ a EUROleasing+3­. V hodnocení 100 nejvýznam­nějších firem ČR, vyhlašované sdružením CZECH TOP 100, obsadila v loňském roce společnost ČSOB Leasing v kategorii ostatních finančních společností první místo. V žebříčku WebTop100 byly její webové stránky hodnoceny jako šesté nejlepší v ČR. V prosinci 2003 byla udělena společnosti ČSOB Leasing recertifikace dle normy ISO 9001:2000. Kvalitu služeb dokládá ČSOB Leasing certifikátem podle norem jakosti ISO 9001 již od roku 2000.

ČSOB Leasing, a.s.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).