Hlavní navigace

ČSOB Leasing nabízí nové pojistné produkty

Společnost ČSOB Leasing, jednička českého leasingového trhu, nabízí prostřednictvím své dceřiné společnosti ČSOB Leasing pojišťovací makléř nové druhy pojištění ke svým finančním produktům. První novinkou je tzv. pojištění GAP – rozšířené havarijní pojištění, které zákazníkovi zajistí v případě odcizení nebo totální havárie vozidla uhrazení nové ceny vozidla. Dále ČSOB Leasing nově nabízí pojištění přepravy. Toto pojištění je nabízeno zdarma jako součást pojištění pojízdných strojů a zařízení financovaných společností ČSOB Leasing.

Sdílet

Pojištění GAP je připojištění k havarijnímu pojištění vozidla, kdy v případě totální havárie nebo odcizení vozidla vyplatí pojišťovna místo obecné ceny vozidla jeho novou cenu a to až do třetího roku trvání zákaznické smlouvy. Uvedené připojištění lze sjednat u nových vozidel.

„Výhodou tohoto havarijního pojištění je, že zákazník obdrží při totální havárii nebo odcizení vozidla vyšší pojistné plnění, než kdyby bylo sjednáno pouze havarijní pojištění vozidla a zákazník zpravidla nemusí leasingové společnosti hradit žádný doplatek leasingové ceny,“ vysvětlil jednatel společnosti ČSOB Leasing pojišťovací makléř Jan Starý.

Toto pojištění nabízí ČSOB Leasing svým zákazníkům využívajícím produktů finančního leasingu a spotřebitelského úvěru. ČSOB Leasing také nabízí obdobný produkt u operativního leasingu už od roku 2006. U opera­tivního leasingu se jedná o pojištění, které kryje rozdíl mezi účetní zůstatkovou hodnotou vozidla a obecnou cenou stanovenou pojišťovnou v době, kdy dojde k totální škodě nebo odcizení. Účetní zůstatkovou hodnotou vozidla se rozumí finanční hodnota vozidla evidovaná u leasingové společnosti k datu vzniku pojistné události, která odpovídá nezaplacenému dluhu zákazníka dle smlouvy o operativním leasingu.

ČSOB Leasing dále nově nabízí pojištění přepravy pro pojízdné stroje a zařízení zdarma. Toto pojištění je nabízeno jako bezplatná součást strojního pojištění sjednaného prostřednictvím ČSOB Leasing a nyní kryje i škody vzniklé při přepravě stroje jako nákladu. Strojní pojištění u pojízdných strojů kryje rizika strojního pojištění, havárie, odcizení a vandalismu.

„Jedná se o případy, kdy např. zákazník přepravuje bagr z jedné stavby na druhou na podvozku nákladního vozidla. V podmínkách pojištění je tato přeprava ve výlukách a základní rozsah pojištění pro pojízdné stroje a zařízení tuto přepravu neobsahuje a tudíž riziko pojistné události vzniklé při přepravě stroje není běžným strojním pojištěním kryté. Pojištění přepravy poskytujeme zdarma jako službu navíc pro naše zákazníky,“ uvedl Jan Starý.

Pro pojištění strojů a zařízení má ČSOB Leasing pojišťovací makléř uzavřené pojistné smlouvy s pojišťovnami ČSOB Pojišťovna, a.s., a Allianz pojišťovna, a.s. V nejbližší době chystá rozšíření spolupráce v oblasti pojištění strojů a zařízení i s Kooperativa pojišťovnou, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).