Hlavní navigace

ČSOB jako první banka v ČR zahájila vydávání elektronické neembosované platební karty MasterCard

Československá obchodní banka se stala první českou bankou, která zahájila vydávání nové elektronické neembosované platební karty MasterCard

Sdílet

Praha, 19. července 2005 – ČSOB jako první banka v České republice zahájila vydávání elektronické neembosované platební karty MasterCard (MasterCard Unembossed). Zahájení jejího vydávání široké klientele pak předpokládá od 3. čtvrtletí letošního roku. Nejnovější značka v portfoliu karet společnosti MasterCard Europe a českých bank nabízí veškeré výhody karet MasterCard. Vzhledem k tomu, že karta je neembosovaná (na její lícní straně není reliéfní písmo), je určena pro použití v elektronických terminálech u obchodníků, v bankomatech a k platbám na internetu. Držitel karty může tedy těžit ze široké akceptační sítě karet značky MasterCard a zároveň může využívat doplňkové služby s touto značkou spojené.

Elektronická neembosovaná platební karta MasterCard se řídí všemi pravidly platnými pro karty MasterCard. Navíc vždy vyžaduje on-line autorizaci platby, čímž se zvyšuje bezpečnost karetních transakcí a dosahuje tak stejné úrovně, jako jiné obdobné produkty, na které je český trh zvyklý. Karta je proto opatřena na přední straně nápisem „ELECTRONIC USE ONLY“. Svým držitelům nabízí elektronická neembosovaná platební karta MasterCard přístup k rozsáhlé celosvětové akceptační síti bankomatů a obchodů, které akceptují karty se značkou MasterCard.

Kartu MasterCard Unembossed nabízíme s funkcí kreditní karty. Klientům proto poskytuje nejen široké použití, včetně možnosti placení na internetu, ale také okamžité uspokojení jejich osobních potřeb bez nutnosti dlouhodobého spoření či finanční rezervu použitelnou kdekoliv na světě. Nespornou výhodou karty jsou rovněž nižší poplatky za její vedení a blokaci, které jsou prakticky na stejné úrovni jako u elektronických karet, uvedl Miroslav Immer, manažer útvaru vydávání platebních karet ČSOB.

Díky tomu, že veškeré transakce jsou autorizovány on-line, mohou vydavatelé elektronických neembosovaných karet MasterCard efektivněji a jednodušeji řídit rizika spojená s vydáváním karet a nabízet tak kartu širší skupině zákazníků. Výhody on-line autorizace určitě ocení i obchodníci a jejich zákazníci. Navíc akceptace nové karty není pro obchodníky spjata s žádnými dalšími investicemi do propagace, stačí mít v prodejně již existující logo a vybavení označené značkou MasterCard.

Díky požadavku na on-line autorizaci veškerých plateb je elektronická neembosovaná platební karta MasterCard určena především pro nové držitele karet, kteří mají krátkou kreditní historii. To mohou být například mladí lidé, lidé na počátku své profesní kariéry, nebo ti, kteří chtějí přejít z karet s domácí platností na karty mezinárodní, uvedl Ján Čarný, generální ředitel společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku a Slovensko. Elektronická neembosovaná platební karta MasterCard může být vydána také jako korporátní karta firmám a jejich zaměstnancům. Opět zde platí, že vzhledem ke svým vlastnostem a doplňkovým službám je výhodná zejména pro společnosti s krátkou kreditní historií, o kterých nemá vydavatel dostatek informací. MasterCard počítá s širokým obchodním uplatněním nové značky neembosovaných karet MasterCard jak v segmentu privátních tak i korporátních karet, dodal Ján Čarný.

Ačkoliv vyžaduje elektronická neembosovaná platební karta MasterCard on-line autorizaci, stejně jako karty MasterCard Electronic a Maestro, přináší držitelům i další výhody. Uvést lze zejména výrazně rozšířenou akceptační síť (celosvětově více než 22 milionů obchodních míst a více než ), vysoce kvalitní risk management pro vydavatele karty, i rozšířenou možnost využívat celosvětové doplňkové služby pro držitele karet MasterCard.

Na rozdíl od jiných výhradně elektronických karet mohou držitelé karty MasterCard Unembossed platit za zboží a služby také na internetu nebo při telefonických a poštovních objednávkách. Pro zvýšení bezpečnosti takovýchto plateb mohou držitelé využívat bezpečností technologie MasterCard SecureCode.

Elektronická neembosovaná platební karta MasterCard může být vydávána jako karta debetní i kreditní, případně také jako karta předplacená. Preferovanou technologií je u elektronických neembosovaných platebních karet MasterCard využití čipu standardu EMV, není však vyloučeno ani vydávání elektronických neembosovaných platebních karet MasterCard vybavených pouze magnetickým proužkem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).