Hlavní navigace

ČSOB i v září nabízí fondové novinky

[Tisková zpráva] Investice do zajištěných fondů a konzervativních otevřených podílových fondů by měla být součástí portfolia téměř všech klientů, kteří usilují o rozumný výnos za rozumné riziko.

Sdílet

I proto přichází ČSOB v září s obvyklou nabídkou nových fondů. Kromě dvou novinek ponechává ve své nabídce i pět srpnových fondů, včetně oblíbeného Maximal Investu.

„Investici do zajištěných fondů je možné zařadit mezi  finanční rozhodnutí, které je vhodné téměř pro každého. Vždyť většina lidí dnes žije v ekonomickém prostředí, které se vyznačuje vzrůstající mírou  finančních rizik – budoucím důchodcům klesá náhradový poměr, rostou ceny, mění se poplatková scéna, hovoří se o nutnosti řešit náklady na školství a zdravotnictví. Na každé koruně výnosu tedy záleží. Rostou-li rizika v ekonomickém prostředí, je nutné při správě vlastních peněz použít nástroje s vyšším potenciálem výnosu a  vyšším rizikem. U zajištěných fondů to vše lidé najdou –  ovšem vše v rozumné míře,“ uvedl Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti.

Global Partners ČSOB Fixovaný click 12:

Jedná se o zajištěný fond se 100% ochranou investice a investičním obdobím trvajícím 5 let a téměř sedm měsíců. V prvním období svého trvání fond klientovi připíše, resp. „zaklikne“ 3,50 %. Maximální celkový výnos je dán součtem maximálních výnosů v mezidobí, tj. 27,50 %. Produkt se hodí pro velmi konzervativní klienty jako klíčový produkt akciové části jejich portfolia

Z předchozího měsíce zůstávají v platnosti následující zajištěné fondy: ČSOB Airbag Jumper 1, ČSOB  Digitální reverzní 4, Maximal Invest  ČSOB Fixovaného růstu 8, ČSOB Jumper Plus 2 a Global Partners ČSOB US Growth plus USD 2. První tři zmiňované fondy jsou korunové, poslední dva zmiňované jsou vedeny v cizích měnách.

ČSOB Portfolio Pro listopad 90:

Tento produkt vyniká velkou diverzifikací. Portfolio Pro listopad 90 je fond fondů, který upravuje svou investiční strategii podle aktuální situace, která právě panuje na trhu. Velkou výhodou je to, že fond je řízen tak, aby hodnota fondu během následujících 12 měsíců neklesla pod 90 % hodnoty k 31. říjnu předchozího roku. Na růstu se klient podílí neomezeně. V září  mohou klienti obdržet jednoprocentní slevu na vstupním poplatku.

Průměrný výnos zajištěných fondů ČSOB za poslední rok (červenec 2009 až červenec 2010) činil 6,65 %, přičemž za stejné období ze 100 zajištěných fondů ČSOB jich 98 vzrostlo o více než 3 % a jen jeden poklesl. Největší nárůst za poslední rok vykázal ČSOB Fixovaného růstu 6, a to o 14,20 %.

Hodnota podílu ve fondu může během investičního období kolísat. Vyplacení vložené investice a dosaženého výnosu je zajištěno ke dni splatnosti fondu za podmínek uvedených v jeho prospektu. Vzhledem k složitosti struktur nabízených produktů je žádoucí využít poradenské služby osobních bankéřů a investičních poradců ČSOB.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).