Hlavní navigace

ČSOB Flexims: Dokumentární obchody on-line, snadno a rychle

ČSOB přichází s novinkou, která ušetří klientům čas a peníze a zvýší jejich komfort

Sdílet

ČSOB Flexims představuje jedinečný a bezpečný elektronický kanál pro on-line zpracování exportních a importních dokumentárních transakcí a záruk. Tuto službu v tomto rozsahu zavádí ČSOB jako vůbec první banka v České republice. ČSOB Flexims zrychlí a také zjednoduší obsluhu těm klientům, kteří opakovaně využívají dokumentární transakce a záruky. „Aplikace Flexims je určena především pro velké společnosti a korporace, které obchodují v zahraničí a využívají při tom dokumentární transakce,“ vysvětluje Jiří Feix, ředitel útvaru Dokumentární transakce a záruky ČSOB: „Už nyní je o Flexims velký zájem také mezi stavebními firmami, které musí dávat bankovní záruky a to jak u soukromých, tak i u státních zakázek.“

Novinka ČSOB usnadní firmám komunikaci s bankou a práci s dokumenty: veškerá korespondence probíhá v rámci Flexims elektronicky, je po právní stránce platná a nevyžaduje dodatečné zasílání dokumentace v papírové podobě. Veškeré informace o všech transakcích a jejich změnách jsou přehledně přístupné na jednom místě, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. „Naši klienti tak mohou monitorovat průběh svých jednotlivých transakcí v reálném čase třeba i během zahraniční pracovní cesty,“ doplňuje Jiří Feix.

Službu ČSOB Flexims bude banka zavádět zdarma a nebude si účtovat žádné licenční poplatky. Novinka neklade ani žádné zvýšené požadavky na technické zabezpečení: stačí přístup k internetu a obvyklý internetový prohlížeč. „Služba navíc splňuje v současné době nejvyšší bezpečnostní standardy, jelikož autorizaci zajišťuje elektronický podpis,“ upozorňuje Jiří Feix. Pro elektronický podpis banka používá kvalifikovaný certifikát I. Certifikační autority. Součástí ČSOB Flexims je přehledné a logicky uspořádané menu, obsáhlý systém nápovědy a vestavěná logická kontrola, která minimalizuje riziko chyb. Klient si rovněž může vytvořit šablony standardních textů či transakcí, které může opakovaně využívat, a k dispozici jsou i detailní přehledy realizovaných i nevyřízených transakcí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).