Hlavní navigace

ČSOB dnes podepsala s CTP Invest smlouvu o financování druhé fáze výstavby CTParku Brno

[Tisková zpráva] Úvěr ve výši téměř padesáti milionů EUR na nové financování je určen k podpoře výstavby druhé fáze průmyslové zóny CTPark Brno. Celková předpokládaná výše investice dosáhne devadesáti pěti milionů EUR.

Sdílet

„Tato transakce potvrzuje, že ČSOB financuje profesionálně připravené developerské projekty. Ve srovnání s předkrizovým obdobím rozhodně vzrostly nároky na kvalitu projektů a strukturu financování. Tento projekt však náročné parametry rozhodně splňuje,“ říká Lenka Kostrounová, ředitelka financování nemovitostí v ČSOB.

Financovaný projekt je pokračování úspěšné průmyslové zóny CTPark Brno, která je již zcela dokončena a plně pronajata. Developerská společnost CTP Invest vyhrála výběrové řízení na odkup pozemků o rozloze čtyřicet dva hektarů pro průmyslovou výstavbu od města Brna. Již nyní jsou podepsané smlouvy na pronájem devadesáti tisíc metrů čtverečních především se stávajícími klienty. Výstavba, která by měla být dokončena během následujících pěti let, zahrnuje celkem jedenáct budov. Ty budou pronajaty společnostem, zabývajících se hi-tech, automobilovou výrobou a elektronikou. Tyto společnosti pro brněnský region v CTParku vytvoří více než čtyři tisíce pracovních míst.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).