Hlavní navigace

ČSA zavádějí odbavení na webu a další internetové novinky

České aerolinie (ČSA) zavedly od pondělí 18. června pro své cestující možnost odbavit se na webových stránkách www.czechairlines.com a to v první fázi z Prahy, Paříže a Amsterdamu. Výrazně se tak zrychlí proces odbavení cestujících, kteří již nebudou muset čekat na odbavovací přepážce, ale po příchodu na letiště půjdou přímo k pasové a bezpečnostní kontrole. Současně České aerolinie přicházejí s inovovaným procesem rezervace nebo nákupu letenek přes internet a s novou grafickou podobou svých internetových stránek.

Sdílet

Se službou odbavení přes internet neboli internet check-in si mohou cestující z pohodlí svého domova nebo kanceláře vybrat místo v letadle a vytisknout svou palubní vstupenku. Po příchodu na letiště již nemusejí k odbavovací přepážce, ale procházejí přímo k pasové a bezpečnostní kontrole. Na letiště tak mohou přijít kratší dobu před odletem a to nejméně 35 minut před odletem. Internetové odbavení mohou využít i cestující se zavazadly. Po příchodu na letiště je odevzdají u speciální přepážky označené „Baggage drop-off“ a dále pokračují rovnou na pasovou a bezpečnostní kontrolu. České aerolinie tak byly první českou leteckou společností, která možnost internetového odbavení nabídla. Na pražském letišti dosud internetové odbavení nabízelo sedm zahraničních leteckých dopravců.

Služba bude určena pro všechny cestující ČSA, kteří mají elektronickou letenku. V současnosti tvoří elektronické letenky zhruba 70 procent celkového prodeje ČSA. Cestující se mohou odbavit na internetu ve třech jednoduchých krocích a to nejdříve 24 hodin a nejpozději 35 minut před plánovaným odletem.

V první fázi bude internet check-in dostupný pro lety, které nabízejí ČSA z letiště v Praze, Charles De Gaulle v Paříži a Schiphol v Amsterdamu. „Tyto destinace patří mezi naše prioritní z pohledu poskytovaných služeb i počtu cestujících, proto jsme je zvolili jako první,“ řekl viceprezident pro marketing a vývoj produktu Petr Pištělák. „Během dvou měsíců ČSA plánují službu rozšířit i na další destinace“.

Zjednodušení nákupu letenek přes internet

Kromě internetového odbavení ČSA od 18. června zjednodušily také možnost nákupu letenek přes internetový rezervační systém ČSA. Výrazně se tak zkrátil proces rezervace, stránky rezervačního systému jsou mnohem přehlednější a uživatelsky přátelštější. Již ve druhém kroku rezervace se cestující dozví celkovou cenu nabízené letenky bez poplatků. Typ letenky a cenovou úroveň, si cestující může vybrat z pěti cenových balíčků, které mu systém nabídne. Novou grafickou podobu dostaly také internetové stránky ČSA www.czechairlines.com.

Rok 2007 – zkvalitnění internetových služeb

Všechny zaváděné novinky jsou součástí první etapy zkvalitnění internetových služeb ČSA. Další zlepšení internetové nabídky ČSA vůči zákazníkům bude následovat ještě v letošním roce. Například od září se počítá se změnou struktury a obsahu internetových stránek ČSA, které budou nově pro uživatele přehlednější a budou nabízet více informací a služeb. Ve druhé polovině roku by se také měl dále zpřehlednit rezervační systém na internetu ČSA a cestující by se mohl již ve druhém kroku dozvědět cenu i s poplatky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).