Hlavní navigace

ČSA zahajují letecké spojení mezi Petrohradem a Karlovými Vary

Novinkou letošního léta v letovém řádu Českých aerolinií (ČSA) bude letecké spojení mezi Petrohradem a Karlovými Vary. Poprvé budou moci cestující novou linku využít v sobotu 30. června 2007. ČSA na spojení nasadí nejmodernější letadla Airbus A320.

Sdílet

Na nové lince z Karlových Varů do Petrohradu bude letadlo ČSA startovat každou sobotu ve 14:25 a v Petrohradu přistane v 18:40. Zpět se bude vracet v 19:25 místního času a v Karlových Varech přistane v 19:45 SELČ. „Nová linka mezi Petrohradem a Karlovými Vary tak doplní již existující spojení Prahy s Petrohradem, kterou České aerolinie nabízejí čtyřikrát týdně,“ řekla regionální ředitelka ČSA v Petrohradu Libuše Králová. V letní sezóně ČSA nabízejí lety z Prahy do Petrohradu v úterý, ve čtvrtek, pátek a neděli v 11:30 a zpět v 16:40 hodin místního času. Kromě spojení České republiky s Petrohradem nabízejí ČSA spojení Prahy s Moskvou, Jekatěrinburgem a Samarou. S Aeroflotem pak mají ČSA codesharovou spolupráci na linkách z Moskvy do Omsku, Kemerova, Barnaulu a Irkutsku.

Loni cestovalo linkami ČSA mezi Českou republikou a Ruskou federací 273.000 cestu­jících. Meziročně se jejich počet zvýšil o více než 12 procent. Největší zájem byl o linku mezi Prahou a Moskvou. V letošním roce ČSA očekávají ještě větší zvýšení poptávky.

Spojení z Petrohradu do Prahy využívá především ruská klientela ke svým obchodním nebo turistickým cestám do České republiky. Vzhledem k velkému zájmu ruských turistů o západočeské lázně ČSA předpokládají převažující poptávku ze strany ruské klientely také o nové spojení do Karlových Varů. Letů mohou využít také čeští obchodníci nebo turisté k cestám do druhého největšího města Ruska. Město na Něvě jim nabízí nepřeberné množství turistických zajímavostí jako je Petrodvorec, Carskoje Selo s Jantarovou komnatou, Petropavlovská pevnost, Ermitáž, Něvský prospekt, ale také legendární parník Aurora.

Rusko je pro České aerolinie velmi významným trhem. Proto na linky do Ruské federace nasazují ČSA prioritně své nejnovější letouny Airbus A320, které nabízejí cestujícím nejvyšší komfort. Náročná ruská klientela může využívat vysokou úroveň služeb Business třídy ČSA. Cestující na letech z Ruska mají obvykle zvláštní požadavky na catering, preferují tradiční českou kuchyni.

Při přípravě letního letového řádu se ČSA zaměřily spíše na intenzívní rozvoj existující sítě před zaváděním nových bodů. Od 25. března se tak zvýšil počet frekvencí letů na nejžádanějších linkách jako je Moskva, Brusel, Boloňa, Košice, Madrid, Tallinn nebo Vilnius.

O kvalitě nabídky ČSA svědčí fakt, že společnost již čtvrtým rokem po sobě obdržela ocenění Nejlepší letecká společnost se sídlem ve střední a východní Evropě v prestižním hodnocení leteckých společností mezinárodní leteckou organizací Official Airline Guide (OAG). ČSA patří ke špičce pravidelnosti letů, což je parametr, který výrazně ovlivňuje cestující při volbě leteckého dopravce. Za první čtyři měsíce letošního roku dosáhly ČSA vůbec nejvyšší pravidelnost letů mezi evropskými leteckými společnostmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).