Hlavní navigace

ČSA v zimním letovém řádu posílí lety do východní Evropy

Koncem října vstupuje v platnost nový zimní letový řád Českých aerolinií (ČSA). Společnost v něm posílí frekvence letů především do destinací ve východní Evropě. Po letech významné expanze se ČSA zaměřují hlavně na stabilizaci celkové nabízené kapacity a zvýšení počtu spojů do perspektivních destinací. Zimní letový řád bude platný od 29. října 2006 do 24. března 2007.

Sdílet

Více frekvencí v porovnání se zimním letovým řádem 2005/06 nabídnou ČSA v období od října 2006 do března 2007 do Moskvy, Jekatěrinburgu, Oděsy, Talinu, Vilniusu, Sofie, Sarajeva, Lublaně, Záhřebu nebo Bukurešti. Do Moskvy na letiště Šeremeťevo budou letadla ČSA létat dvakrát denně. Nově přibudou dopolední lety v úterý a středu. Budou přidány čtyři frekvence týdně do Záhřebu, tři do Lublaně, po jednom letu přibude na linkách do Bukurešti, Sofie a Talinu.

Kromě východní Evropy ale ČSA posílí také další poptávané linky. Čtyři lety týdně přibudou do Atén, dva do Stockholmu a Istanbulu, pět do Boloně. Nárůst frekvencí mohou cestující čekat také na linkách do Osla, Hamburku, Mnichova nebo Milána. Do Madridu, Helsinek nebo do Londýna na letiště Heathrow nasadí ČSA nové letouny Airbus 320 s větší sedačkovou kapacitou.

Z dákových linek ČSA zachovají provoz do New Yorku na letiště JFK ve stejném rozsahu jako v zimním letovém řádu 2005/2006. Do Ameriky tak budou moci cestující s ČSA létat denně. Také do kanadského Toronta a Montrealu budou ČSA létat ve stejném rozsahu jako loni v zimě, tedy třikrát týdně.

Na charterových letech budou ČSA nabízet tradiční zimní destinace jako je kubánské Varadero, venezuelská La Isla Margarita nebo La Romana v Dominikánské republice. V Egyptě budou charterové lety ČSA přistávat v Hurghadě, Sharm El Sheiku a Tabě.

ČSA od zimního letového řádu naopak přeruší lety do Lucembuku a od 8. ledna také do Edinburghu a Corku. Rušením některých méně efektivních linek získají ČSA volnou letovou kapacitu, kterou využijí na posílení letů do míst, kde zaznamenaly zvýšenou poptávku.

Se zimní sezónou ČSA připravily také tzv. dynamické balíčky. Cestující si nově může prostřednictvím webu ČSA nebo v cestovní kanceláři ČSA Airtours objednat letenku společně s ubytováním v hotelu. K objednání dvou služeb tak cestujícímu stačí vyplnit jeden rezervační formulář. Celková cena za obě služby v rámci dynamického balíčku bude také nižší. Do budoucna ČSA uvažují o tom, že by balíček obsahoval kromě letenky a ubytování také půjčení vozidla, pojištění, případně další služby.

V letošní zimní sezóně budou ĆSA přímo létat do 72 destinací ve 43 zemích. Celkem ČSA plánují v období od 29. října 2006 do 24. března 2007 uskutečnit přes 14 000 letů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).