Hlavní navigace

České aerolinie registrují zvýšený zájem o lety do přímořských letovisek

České aerolinie registrují v letošním roce vyšší zájem cestujících o lety do turisticky zajímavých oblastí u moře. Na některých pravidelných letech v prázdninových termínech, například do Barcelony nebo Atén, zbývají již jen poslední volná místa.

Sdílet

Podle statistik i názoru odborníků neustále přibývá turistů, kteří si svou dovolenou nezajišťují prostřednictvím cestovní kanceláře, ale organizují si ji sami většinou prostřednictvím internetu a k cestování využívají nabídky ze sítě pravidelných letů. Také České aerolinie rok od roku registrují zvýšený zájem českých, ale také zahraničních turistů o cesty do typicky letních turistických destinací, jako je například Barcelona, Řím, Atény či Istanbul.

O novou linku do Heraklionu je zájem

Obrovský zájem je o novinku v síti Českých aerolinií – Heraklion na Krétě. Kromě českých turistů linku s přestupem v Praze využívají také cestující z Německa nebo Skandinávie. České aerolinie nabízejí spojení od 30. května dvakrát týdně.

Kromě nové linky do Heraklionu je vysoká poptávka také po letech do typicky přímořských oblastí, kde lze navíc pobytovou turistiku u moře zkombinovat s prohlídkou města, jako je například Barcelona, Atény, Řím, Istanbul, Benátky nebo Soluň. Oblíbená je také linka do Marseille nebo sezónní lety do Splitu. V poslední době je v módě cestování na východ Evropy, kam turisté stále častěji využívají lety například do Oděsy. Především v jarních a podzimních termínech je zájem také o lety ke Středozemnímu moři do Bejrútu nebo Tel Avivu. S využitím nabídky code-sharových partnerů mohou cestující Českých aerolinií využít pro cesty k moři ale také například linky do Lisabonu, Valencie, Neapole, Bari, na Maltu nebo do Nice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).