Hlavní navigace

ČSA pomohou dětem proniknout do světa médií a internetu

České aerolinie společně s Nadací Terezy Maxové zahajují 1. září již druhý ročník charitativního vzdělávacího projektu Pod křídly ČSA, který je zaměřen na výuku anglického jazyka pro děti z dětských domovů. Zatímco v minulém roce se děti v rámci výuky angličtiny věnovaly cestovatelským tématům, hlavním tématem letošního roku je svět médií a internetu. Jako dlouhodobý cíl si České aerolinie a Nadace Terezy Maxové stanovily pomoci dětem vyrůstajícím mimo rodinu při zlepšování komunikačních dovedností a zvyšování vzdělanosti a motivace k samostudiu. Tím chtějí dát těmto dětem větší šanci uspět v osobním i profesním životě.

Sdílet

„Ačkoliv naše společnost prochází v současné chvíli náročnými změnami a stojí před velkou výzvou v obchodní politice, uvědomujeme si svoji společenskou odpovědnost. První ročník projektu Pod křídly ČSA ukázal, jak přínosná může být naše pomoc. Výukového programu se loni zúčastnilo celkem 70 dětí a letos bychom rádi jejich řady ještě rozšířili a nabídli program dalším vybraným dětským domovům,“ uvedla k účasti na projektu Marie Macounová, viceprezidentka pro marketing a vývoj produktu ČSA.

„V rámci výuky angličtiny se děti v letošním ročníku naučí vyhledávat a zpracovávat informace z různých zdrojů a orientovat se v textu. Dětem, které se zapojí do našeho programu, chceme hlavně ukázat, jak se neztratit ve světě, jenž je informacemi doslova přehlcen,“ doplnila koordinátorka projektu Martina Břeňová z Nadace Terezy Maxové.

Pravidelná výuka bude probíhat přímo v dětských domovech, bude doplněna motivačními soutěžemi a dalšími mimořádnými akcemi pro všechny účastníky projektu. V květnu se uskuteční slavnostní zakončení v Praze, kde děti odprezentují své dovednosti a pokroky a organizátoři jim předají certifikát o absolvování kurzu. Výherci motivačních soutěží získají zajímavé ceny, jako například jazykový pobyt v zahraničí či zajímavé exkurze.

Jako doplněk projektu vzniknou také multifunkční webové stránky s informačním charakterem, které budou součástí výuky a umožní dobrovolníkům z řad zaměstnanců ČSA i široké veřejnosti se aktivně zapojit. Podle úspěšného příkladu z loňského roku, kdy zaměstnanci ČSA posílali dětem pohlednice z celého světa a účastnili se kurzů, by totiž organizátoři i letos chtěli, aby právě dobrovolníci svým přínosem obohatili i jinak zajímavý program.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).