Hlavní navigace

ČSA nabízejí doprovod cestujícím, kteří v Praze přestupují

Cestujícím, kteří na pražském letišti přestupují na návazné spoje, nabízejí České aerolinie (ČSA) novou komplexnější službu příletového servisu. Především cestující, kteří mají na přestup krátký čas, mohou využít doprovod pracovníka odbavení cestujících a přednostní odbavení na transferových přepážkách a bezpečnostních kontrolách.

Sdílet

„ČSA tím opět zvýšily standard poskytovaných služeb cestujícím, kteří Prahu využívají jako přestupní bod,“ řekl viceprezident pro pozemní provoz Peter Jusko. Loni ČSA přepravily rekordních 5,5 milionu cestujících, zhruba 40% z nich přestupovalo v Praze na návazné spoje Českých aerolinií. Nejčastějšími transferovými cestujícími jsou lidé, kteří cestují z jihovýchodní Evropy na západ Evropy nebo do USA.

Cestující, kteří mají na přestup v Praze krátký čas, vytipují pracovníci odbavení cestujících ČSA. Vyčkají na ně v příletovém prostoru a informují je o návazných odletových linkách nebo jim přímo poskytnou doprovod a zajistí jim přednostní odbavení na transferové přepážce nebo při bezpečnostních kontrolách. Asistenci poskytují transferovým cestujícím pracovníci odbavení zejména v nejvyšších provozních špičkách, ale také v kritických provozních časech, kdy nejvíce pasažérů přestupuje na návazné spoje.

O podobné službě ČSA uvažují také pro business cestující, kteří z Prahy odlétají. Ve spolupráci s Letištěm Praha připravují ČSA možnost rychlého odbavení na odletu a zajištění expresního průchodu letištěm bez čekání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).