Hlavní navigace

Česká spořitelna zvýšila intenzitu sledování svých bankomatů

Vyšší intenzitu monitoringu svých bankomatů nasadila Česká spořitelna.

Sdílet

Dá se předpokládat, že blížící se vánoční svátky a rostoucí nákupní horečka budou inspirací pro další kriminální skupiny a existuje tedy možnost dalších útoků na bankomaty a platební karty v Česku. Mohlo by jít o další vlnu kopírování karet a jejich PIN kódů v bankomatech v ČR. Česká spořitelna věnuje proto nyní zvýšenou pozornost monitoringu svých bankomatů umístěných v pobočkách i mimo ně a také klientům doporučuje při výběrech hotovosti z bankomatů maximální obezřetnost a opatrnost. Při jakémkoli podezření na nestandardní chování bankomatu doporučujeme klientům vůbec kartu nevkládat a informovat banku nebo policii.

Právě díky všímavosti klientů České spořitelny a pomoci banky zadržela Policie ČR v pondělí 7. prosince 2009 v Praze dva muže, kteří jsou podezřelí z instalace skimmovacích zařízení na bankomaty. U mužů bylo nalezeno skimmovací zařízení i padělky karet.

Podle poznatků, které má banka k dispozici, mívají nejnovější modely kopírovacího zařízení na bankomatech České spořitelny stejnou zelenavou barvu jako bezpečnostní nástavec FDI, který je umístěn v bankomatu na vstupu pro kartu, a mohou být na tento nástavec upevněny. Čtečka bývá také často kamuflována v liště, která je umístěna přes šířku bankomatu přes vstup pro platební kartu a výdej potvrzenek. Kamera pro snímání PIN je pak většinou v liště nad rámem obrazovky. Krycí lišty kopírovacích prostředků jsou vesměs v barvě a kovu velmi podobných materiálu, ze kterého je bankomat vyroben.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).