Hlavní navigace

Česká spořitelna vydává třetí emisi podřízených dluhopisů v objemu 2 mld. Kč

„Vydáním emise podřízených dluhopisů určené drobným investorům uvádíme na trh nový dluhový investiční produkt, který odráží výbornou pozici a kredibilitu České spořitelny jako silné a stabilní domácí banky. Nabízí investorům vyšší zhodnocení finančních prostředků v porovnání s tradičními nástroji peněžního trhu. Česká spořitelna tímto krokem zároveň efektivně optimalizuje kapitálovou strukturu,“ řekl Daniel Heler, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny.

Sdílet

Česká spořitelna dnes vydává novou emisi podřízených dluhopisů s následujícími parametry:

Emitent: Česká spořitelna (A/A1)
Celkový objem emise: 2 000 000 000 Kč
Jmenovitá hodnota: 10 000 Kč
Úroková sazba: 5,00 % p. a.
Datum emise: 12. března 2009
Splatnost: 12. března 2019
Předčasná splatnost: Ano, z rozhodnutí emitenta k datu 5. výročí emise
Administrátor: Česká spořitelna
Kotace: Dluhopisy nebudou obchodovány na žádném regulovaném trhu
ISIN: CZ0003701906

Vydáním emise podřízených dluhopisů určené drobným investorům uvádíme na trh nový dluhový investiční produkt, který odráží výbornou pozici a kredibilitu České spořitelny jako silné a stabilní domácí banky. Nabízí investorům vyšší zhodnocení finančních prostředků v porovnání s tradičními nástroji peněžního trhu. Česká spořitelna tímto krokem zároveň efektivně optimalizuje kapitálovou strukturu, řekl Daniel Heler, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny.

Dluhopisy jsou vydány ve formě sběrného dluhopisu. Ten je, podobně jako podílový fond, společným majetkem vlastníků jeho podílů. Investor je vlastníkem takového počtu jednotlivých dluhopisů, který odpovídá velikosti jeho podílu na jmenovité hodnotě sběrného dluhopisu. Evidence vlastníků podílů je vedena u administrátora emise, kterým je Česká spořitelna. Vlastník může převést své dluhopisy nebo některý z nich na jinou osobu.

Dluhopisy jsou určeny k prodeji drobným investorům. Zájemci je mohou nakoupit ve vybraných pobočkách České spořitelny od 13. března 2009. Nejmenší množství nakupovaných dluhopisů jsou 3 kusy. Aktuální seznam poboček, které nabízejí dluhopisy, a další informace o emisi i podmínkách distribuce jsou k dispozici na internetových stránkách www.csas.cz a bezplatné informační telefonní lince České spořitelny 800 207 207. Investování je velmi jednoduché, protože klient nepotřebuje účet ve Středisku cenných papírů.

Základní prospekt dluhopisového programu v maximálním objemu nesplacených dluhopisů 75 mld. Kč, s dobou trvání programu 10 let a splatností kterékoli emise v rámci programu maximálně 30 let, který obsahuje společné emisní podmínky všech dluhopisů v jeho rámci vydávaných, byl uveřejněn na internetových stránkách České spořitelny www.csas.cz. Na webových stránkách České spořitelny www.csas.cz lze také najít emisní dodatek dluhopisů, který obsahuje doplněk dluhopisového programu a další informace ohledně emise dluhopisů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).