Hlavní navigace

Česká spořitelna vydává novou emisi hypotečních zástavních listů v objemu 4 mld. Kč

[Tisková zpráva] Česká spořitelna vydává ve čtvrtek 22. dubna 2010 novou emisi hypotečních zástavních listů.

Sdílet

Hypoteční zástavní listy mají následující parametry:

  • Emitent: Česká spořitelna (A1/A rating Moody’s/S&P’s)
  • Celkový objem: 4 000 000 000 Kč
  • Jmenovitá hodnota: 10 000 Kč
  • Úroková sazba: 0,25 % p.a., výplata jednou ročně zpětně k 22. říjnu
  • Datum emise: 22. dubna 2010
  • Splatnost: 22. října 2013
  • Administrátor: Česká spořitelna
  • Kotace: Hypoteční zástavní listy nebudou obchodovány na žádném regulovaném trhu
  • ISIN: CZ0002002215

Hypoteční zástavní listy jsou vydány ve formě sběrného dluhopisu. Ten je, podobně jako podílový fond, společným majetkem vlastníků jeho podílů. Investor je vlastníkem takového počtu jednotlivých hypotečních zástavních listů, který odpovídá velikosti jeho podílu na jmenovité hodnotě sběrného dluhopisu. Evidence vlastníků podílů je vedena u administrátora emise, kterým je Česká spořitelna. Vlastník může převést všechny své hypoteční zástavní listy nebo některý z nich na jinou osobu.

Hypoteční zástavní listy jsou určeny k prodeji drobným investorům. Zájemci je mohou nakoupit ve vybraných pobočkách České spořitelny od 23. dubna 2010. Nejmenší množství nakupovaných hypotečních zástavních listů je 3 kusy. Aktuální seznam poboček, které nabízejí hypoteční zástavní listy, a další informace o emisi i podmínkách distribuce jsou k dispozici na internetových stránkách www.csas.cz a bezplatné informační telefonní lince České spořitelny 800 207 207. Investování je velmi jednoduché, protože klient nepotřebuje účet ve Středisku cenných papírů.

Základní prospekt dluhopisového programu v maximálním objemu nesplacených dluhopisů 75 mld. Kč, s dobou trvání programu 10 let a splatností kterékoli emise v rámci programu maximálně 30 let, který obsahuje společné emisní podmínky všech dluhopisů v jeho rámci vydávaných, byl uveřejněn na internetových stránkách České spořitelny www.csas.cz. Na webových stránkách České spořitelny www.csas.cz lze také najít emisní dodatek dluhopisů, který obsahuje doplněk dluhopisového programu a další informace ohledně emise hypotečních zástavních listů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).