Hlavní navigace

Česká spořitelna vydává novou emisi hypotečních zástavních listů v objemu 5 mld. Kč

[Tisková zpráva] Hypoteční zástavní listy jsou vydány ve formě sběrného dluhopisu. Ten je, podobně jako podílový fond, společným majetkem vlastníků jeho podílů.

Sdílet

Česká spořitelna vydává novou emisi hypotečních zástavních listů s následujícími parametry:

Emitent:          Česká spořitelna (A1/A rating Moody’s/S&P’s)

Celkový objem:    5 000 000 000 Kč

Jmenovitá hodnota:    10 000 Kč

Úroková sazba:    0,30% p.a., výplata jednou ročně zpětně k 10. červnu

Datum emise:    10. června 2011

Splatnost:        10. června 2016

Administrátor:    Česká spořitelna

Kotace:        Hypoteční zástavní listy nebudou obchodovány na žádném regulovaném trhu

ISIN:                CZ0002002330

Investor je vlastníkem takového počtu jednotlivých hypotečních zástavních listů, který odpovídá velikosti jeho podílu na jmenovité hodnotě sběrného dluhopisu. Evidence vlastníků podílů je vedena u administrátora emise, kterým je Česká spořitelna. Vlastník může převést všechny své hypoteční zástavní listy nebo některý z nich na jinou osobu.

Hypoteční zástavní listy jsou určeny k prodeji drobným investorům. Zájemci je mohou nakoupit ve vybraných pobočkách České spořitelny od 13. června 2011. Nejmenším množstvím nakupovaných hypotečních zástavních listů jsou 3 kusy. Aktuální seznam poboček, které nabízejí hypoteční zástavní listy, a další informace o emisi i podmínkách distribuce jsou k dispozici na internetových stránkách www.csas.cz a bezplatné informační telefonní lince České spořitelny 800 207 207. In­vestování je velmi jednoduché, protože klient nepotřebuje účet v Centrálním depozitáři cenných papírů.

Základní prospekt dluhopisového programu v maximálním objemu nesplacených dluhopisů 150 mld. Kč, s dobou trvání programu 10 let a splatností kterékoli emise v rámci programu maximálně 30 let, který obsahuje společné emisní podmínky všech dluhopisů v jeho rámci vydávaných, byl uveřejněn na internetových stránkách České spořitelny www.csas.cz. Na webových stránkách České spořitelny www.csas.cz lze také najít emisní dodatek dluhopisů, který obsahuje doplněk dluhopisového programu a další informace ohledně emise hypotečních zástavních listů.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).