Hlavní navigace

ČS vybavila již 80 % svých bankomatů bezpečnostním zařízením proti kopírování

Česká spořitelna vybavila již téměř 80 % z celkového počtu 1110 bankomatů speciálním systémem zabraňujícím kopírování karet (FDI).

Sdílet

Jde o zařízení, které bankomat účinně chrání proti instalaci nelegálních zařízení a znemožňuje okopírovat data z magnetického proužku. Zelený plastový nástavec se instaluje přímo na vstupní otvor pro kartu a jeho přesný vzhled si klienti mohou ověřit i na obrazovce bankomatu. V současné době chrání bezpečnostní nástavec více než 850 bankomatů České spořitelny. Dokončení instalace v celé bankomatové síti plánuje Česká spořitelna do konce letošního roku.

„Bezpečnost transakcí a služeb považujeme za zcela zásadní a věnujeme ji mimořádnou pozornost. Nástavec je dalším z mnoha opatření, kterými chráníme naše bankomaty“, uvedl Jiří Vajgl, vedoucí oddělení řízení sítě bankomatů České spořitelny.

Nástavec je z průhledného plastu s integrovaným hologramem. V zadní části ho prosvěcuje přerušované světlo indikátoru čtečky. Klienti jsou o nástavci informováni také prostřednictvím tzv. bezpečností obrazovky na bankomatu, na které se v pravidelných časových intervalech objevuje nový fyzický vzhled vstupního otvoru pro kartu. „Lidé tedy lehce určí, zda je daný bankomat vybaven protiskimmovacím nástavcem, a dobře poznají, pokud by na bankomatu bylo nainstalováno něco navíc“, dodal Jiří Vajgl.

Česká spořitelna chrání klienty u svých bankomatů i řadou dalších bezpečnostních prvků. Díky softwarové úpravě se karta při vstupu do bankomatu pohybuje trhavě nebo přerušovaně, a právě tento pohyb eliminuje možnost podvodně načíst údaje z magnetického proužku. Všechny bankomaty ČS jsou navíc vybaveny čipovou technologií, která zpracovává informace pouze z čipu karty. K bezpečnosti bankomatů významně přispívá i fakt, že většina bankomatů České spořitelny je opatřena kamerovým systémem.

Proti vyloupení nebo ukradení bankomatů využívá Česká spořitelna metodu speciálního barviva, které při nedovolené manipulaci s bankomatem znehodnotí jeho obsah.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).