Hlavní navigace

Česká spořitelna uvedla na trh fondy životního cyklu

Česká spořitelna (ČS) dnes uvedla na trh první čtyři fondy životního cyklu s různými investičními horizonty. Cílem je nabídnout klientům možnost zachovat si svůj životní standard i po skončení produktivního věku.

Sdílet

Hlavní výhodou je aktivní správa založená na proměnlivém podílu peněžního trhu, dluhopisů, komodit a akcií během doby trvání fondu. Poměr jednotlivých složek se s blížícím cílovým datem mění, a to od zprvu převažující akciové složky, která historicky přináší dlouhodobě nejvyšší výnosy, až po nejkonzervativnější složení s ohledem na blížící se plánovaný rok odchodu investora do penze.

„Dlouhodobě odkládaná reforma důchodového systému vytváří stále větší tlak na vlastní iniciativu občanů v této oblasti. ČS fondy životního cyklu představují další alternativu ke správě osobních financí s výhledem na odchod do penze, navíc velmi likvidní,“ uvedl Radek Urban, generální ředitel Investiční společnosti České spořitelny. „ČS fondy životního cyklu představují doplněk k penzijnímu připojištění i životnímu pojištění, a to hlavně proto, že kromě dluhopisů investují také do akcií a komodit“, dodal Radek Urban.

Cílové datum ČS fondů životního cyklu je termín předpokládaného odchodu klienta do penze. Finanční prostředky ve fondech nejsou vázány žádným termínem. Klienti tak mohou požádat o jejich vyplacení kdykoli před uplynutím doby investování. Doporučuje se však dodržet investiční horizont vybraného fondu, který by měl investici ochránit před možnými výkyvy trhů.

ČS fondy životního cyklu:

  • ČS fond životního cyklu 2020
  • ČS fond životního cyklu 2025
  • ČS fond životního cyklu 2030
  • ČS fond životního cyklu 2040
Fondy životního cyklu ČS 1

Fondy životního cyklu ČS 2
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).