Hlavní navigace

Česká spořitelna snižuje sazby hypoték až o 0,5 %, úrokové sazby tak začínají na 3,09 %

[Tisková zpráva] Česká spořitelna snižuje od 2. listopadu 2011 sazby hypoték pro jednoletou až pětiletou fixaci o 0,2 %, desetiletá fixace klesá o 0,5 %, minimální úroková sazba tak začíná na 3,09 %.

Sdílet

-    Od 2. listopadu snižuje ČS sazby hypoték pro občany až o 0,5 %, min. sazba tak začíná na 3,09 %

-    ČS poskytla občanům za tři čtvrtletí tohoto roku 12 540 nových hypoték, dvakrát tolik co loni

-    Objem hypoték ČS pro občany se za tři čtvrtletí 2011 meziročně zvýšil více než dvojnásobně na 19,42 mld. Kč, a to i díky externím partnerům, kteří prodávají hypotéky ČS mimo její pobočkovou síť

Výše nových fixních úrokových sazeb se navíc pohybuje na úrovni hypoték s plovoucí sazbou. ČS poskytla občanům za tři čtvrtletí letošního roku 12 540 nových hypoték v celkovém objemu 19,42 mld. Kč. Oproti stejnému období minulého roku počet hypoték tak vzrostl o 124 % a objem o 120 %.

„Hypoteční trh opět výrazně ožil. Mírně klesající ceny nemovitostí, výhodné podmínky hypoték, nízké úrokové sazby a zvýšená sazba DPH od příštího roku, to jsou faktory, které mají zásadní vliv na současný velký zájem o hypoteční úvěry. Zvýšení DPH se bude vztahovat na nákup dokončených novostaveb, které budou po změně spadat do vyšší sazby a může tedy dojít k jejich zdražení,“ komentuje aktuální vývoj hypoték Veronika Jančová, ředitelka odboru úvěry na bydlení a podnikání České spořitelny.

Hypotéka ČS, kterou banka poskytuje bez poplatku za vyřízení, nabízí klientům vedle pevné úrokové sazby od 3,09 % a možnosti bez fakturového čerpání na výstavbu i variabilní splácení, tedy možnost přerušení splácení, odkladu či změny splátek a mimořádných splátek. Klient si tak může v průběhu splácení hypotéky sám určit výši splátky.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).