Hlavní navigace

Česká spořitelna se stala hlavním partnerem festivalu Český Krumlov 2005

Česká spořitelna se letos stala hlavním partnerem Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov 2005. 14. ročník festivalu se uskuteční od 15. července do 27. srpna ve Státním hradu a zámku v Českém Krumlově, kde budou mít návštěvníci festivalu možnost shlédnout většinu z 26 koncertů nejen českých, ale také světových umělců.

Sdílet

Vážíme si toho, že jsme se stali hlavním partnerem Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov 2005, který každý rok umožňuje publiku v České republice shlédnout to nejlepší ze světové hudby, kterou letos představí účinkující z třinácti států světa, uvedla Jarmila Plachá, ředitelka korporátního marketingu a sponzoringu ČS. Česká spořitelna je tradičním partnerem na poli kultury– např. Smetanovy Litomyšle či Českých kulturních slavností a také generálním partnerem Pražského jara a dalších festivalů v oblasti world music jako jsou Respect a Colours of Ostrava, dodala Jarmila Plachá.

Letošní ročník zahájí předehra k opeře Libuše Bedřicha Smetany, Brahmsův Dvojkoncert a osmá symfonie Antonína Dvořáka, „Anglická“. Program bude pokračovat velkými symfonickými večery, komorními vystoupeními malých orchestrů a recitály sólových umělců. Velmi oblíbenou se stane jistě i letos barokní noc, při které se návštěvníci přenesou o tři sta let zpět a prožijí hostinu doplněnou uměním kejklířů, ukázkami dobových her a ohňostrojem. Pravidelnou součástí festivalu je také varhanní cyklus, jehož koncerty rozezní klášterní kostely ve Vyšším Brodě, Českém Krumlově, Zlaté Koruně a v Českých Budějovicích. Na závěr festivalu zazní díla Nikolaje Rimského-Korsakova, Antonína Dvořáka a Symfonie č. 9 d moll s Ódou na radost Ludwiga van Beethovena.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí ČS, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).