Hlavní navigace

ČS představuje další duální kotaci akcií na pražské burze

Dnes je první den obchodování s akciemi a vyměnitelnými dluhopisy ORCO PROPERTY GROUP S.A. na pražské burze. Česká spořitelna působila jako lokální kotační agent těchto emisí, tzn., že zaranžovala schvalovací procesy na Komisi pro cenné papíry a Burze cenných papírů Praha. Česká spořitelna zároveň poprvé představila ORCO širokému okruhu českých investorů.

Sdílet

Duální kotace znamená, že cenné papíry jsou v jednom okamžiku obchodovány na dvou burzách současně. V případě ORCO je trhem, kde byly akcie a vyměnitelné dluhopisy kótovány nejdříve, burza EURONEXT v Paříži.

Uvedením již druhé akciové emise na pražskou burzu se Česká spořitelna stala nejaktivnějším kotačním agentem akcií na pražské burze. Jsme přesvědčeni, že duální kotace je jednou z cest, jak zajistit na českém trhu obchodování s likvidními akciovými emisemi a podpořit tak jeho dlouhodobý růst a rozvoj, uvedl Daniel Heler, člen představenstva a náměstek generálního ředitele České spořitelny. Věříme, že náš přínos českému kapitálovému trhu je o to cennější, že se nám podařilo zajistit obchodování s akciemi na hlavním trhu burzy a v prestižním systému SPAD, kde jsou obchodovány nejlikvidnější emise pražské burzy, dodal Daniel Heler.

ORCO PROPERTY GROUP S.A. je přední investor, developer a správce majetku na trhu s nemovitostmi zejména ve střední a do budoucna i východní Evropě. ORCO působí především v České republice, Polsku, Maďarsku a Slovensku, kde vlastní a provozuje široké portfolio služeb (kanceláře, hotelové rezidence, hotely, obchodní střediska, rezidence a byty).

Klára Gajdušková
tisková mluvčí České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).