Hlavní navigace

ČS poskytla loni malým a středním firmám úvěry za více než 16,7 mld. Kč, o čtvrtinu více než v roce 2004

Česká spořitelna poskytla v roce 2005 malým a středním firmám (SME) nové úvěry v celkovém objemu 16,7 mld. Kč, meziročně jde tak o více než 25% nárůst. Celkové portfolio úvěrů segmentu SME dosáhlo na konci loňského roku téměř 34 mld. Kč. V rámci EU Programu financovala banka firmám v roce 2005 celkem 100 podnikatelských aktivit za více než 1,33 mld. Kč. Od počátku tohoto programu (květen 2004) poskytla ČS celkem 158 úvěrů v hodnotě 2,2 mld. Kč.

Sdílet

Česká spořitelna považuje segment malých a středních podniků za jeden z klíčových, a proto v této oblasti stále rozšiřuje nabídku produktů a služeb a zkvalitňuje systém obsluhy klienta. V září loňského roku jsme firmám nabídli např. internetové bankovnictví ´Business 24´; pro výrazné zrychlení procesu schvalování úvěrů jsme přijali řadu opatření, zrychlili a zjednodušili jsme administrativní procesy, řekl Karel Mourek, ředitel úseku komerční centra České spořitelny.

Služba Business 24 umožňuje obsluhovat běžné účty v české i cizí měně a provádět bezhotovostní platební transakce pomocí osobního počítače napojeného na internet. Přístup k účtům tak mají klienti komerčního bankovnictví již i prostřednictvím internetu k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, po celý rok. Služba zaznamenala velký ohlas a ke konci roku si ji sjednaly již stovky klientů z řad malých a středních firem.

Česká spořitelna nabízí v současné době dva programy ve spolupráci s Evropskou investiční bankou (EIB). Jde o Globální úvěr a Program podpora rozvoje komunální infrastruktury. Od srpna 2004 je ČS zařazena do programu Evropského investičního fondu (EIF) ´Záruka za úvěry´. Vedle produktů a služeb zaměřených na pomoc firmám při získávání dotací z EU a podporu jejich konkurenceschop­nosti v EU nabízí Česká spořitelna malým a středním podnikům celou škálu tradičních produktů a služeb jako je správa a vedení účtu, správa aktiv, provozní a investiční úvěry.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).