Hlavní navigace

Česká spořitelna patří mezi nejvýznamnější donátory v ČR

Česká spořitelna opět bodovala v žebříčku TOP Firemní Filantrop a získala i v letošním ročníku ocenění v kategorii Absolutní objem poukázaných prostředků. S více než 60 miliony Kč věnovanými v roce 2007 na podporu obecně prospěšných projektů se v žebříčku umístila již podruhé na druhém místě, hned za vítězem ankety - Skupinou ČEZ.

Sdílet

Slavnostní předání cen se uskutečnilo v úterý 11. listopadu 2008 v Českém muzeu hudby v Praze. Kromě ocenění za druhou příčku v uvedené kategorii převzal generální ředitel České spořitelny Gernot Mittendorfer také cenu za zapojování zaměstnanců do dobrovolnictví.

Jsme bankou, která si již od počátků své existence byla vždy vědoma svých závazků a zodpovědnosti vůči společnosti, v níž podniká. Cíl pomáhat rozvoji společnosti byl jednou ze základních myšlenek při zrodu spořitelnictví na počátku 19. století. Společensky zodpovědnými se ale stávají i naši zaměstnanci, kteří začínají podporovat neziskové organizace i prostřednictvím dobrovolnické práce, uvedl Gernot Mittendorfer, předseda představenstva a generální ředitel České spořitelny. Za rok 2007 se do projektu nazvaného Den pro charitu zapojilo 600 zaměstnanců, v letošním roce již více než 800 kolegů, dodal Gernot Mittendorfer.

TOP Firemní filantrop je v České republice jediný žebříček, který hodnotí štědrost dárců podle objemu rozdělených peněz. Je každoročně vyhlašován občanským sdružením Fórum dárců a jeho cílem je ocenit firmy, které se dlouhodobě a programově věnují podpoře veřejně prospěšných projektů.

Pro měření prostředků vynaložených na dárcovské aktivity a pro sledování jejich účinku používá Česká spořitelna spolu s téměř dvaceti dalšími firmami metodiku Standard odpovědná firma, která umožňuje odpovědné a efektivní dárcovství. Letos banka také poprvé vydala CSR Report, který shrnuje její aktivity na poli společenské zodpovědnosti. K dispozici je všem zájemcům na stránkách www.csas.cz V českém a anglickém jazyce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).