Hlavní navigace

CREDIT SUISSE POJIŠŤOVNA NABÍZÍ ZVÝHODNĚNÉ ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ PRO STUDENTY

Praha, 14. října 2004 – Credit Suisse pojišťovna přichází od října s nabídkou zvýhodněného investičního životního pojištění pro studenty vysokých škol „Studentinvest Komfort“. Ti ze studentů, kteří nabídku využijí do 17. prosince, získají od Credit Suisse pojišťovny finanční přípěvek.

Sdílet

Pokud student vysoké školy uzavře s Credit Suisse pojišťovnou investiční životní pojištění do 17. prosince 2004, získá nejen výhodnou investici, ale také finanční přípěvek na svůj účet, řekla ředitelka marketingu, PR a komunikace Credit Suisse Life & Pensions Kateřina Šušáková. Studentovi, který na pobočce Credit Suisse pojišťovny uzavře pojistnou smlouvu například s platbou 600 Kč měsíčně, připíše Credit Suisse pojišťovna na účet dvě pojistné prémie v celkové výši 2016 Kč, dodala Kateřina Šušáková.

Zvýhodněné investiční životní pojištění pro studenty nabízí Credit Suisse pojišťovna všem studentům vysokých škol. Navíc bude součástí říjnové samplingové akce „Já tobě“, kterou organizuje Nadace Terezy Maxové. Akce proběhne v polovině českých vysokých škol, studentům budou předávány dárkové tašky spolu s materiály od sponzorů. Za každou tašku přispějí studenti drobným obnosem na podporu vzdělání a stipendia pro děti z dětských domovů.

Investiční životní pojištění – „Studentinvest Komfort“ – je jedním z moderních pojistných produktů, které Credit Suisse pojišťovna nabízí. Kombinuje v sobě pojistnou ochranu a investici s vysokým zhodnocením vložených prostředků. Jeho výhodou je i přednastavená konzervativní strategie, díky níž není klient nucen podrobně sledovat výkonnost jednotlivých investičních fondů a nemusí se tak zatěžovat tvorbou investiční strategie.

Toto investiční životní pojištění je kvůli jednoduchosti i pro klienty, kteří nejsou experty v oblasti investic, přednastaveno na konzervativní investiční strategii s tím, že změna poměru investovaných prostředků je možná kdykoli v průběhu pojištění. Klient si může převádět všechny investované prostředky nebo jejich část mezi jednotlivými investičními fondy kdykoli v průběhu pojištění, a tím změnit investiční strategii tak, aby nejlépe odpovídala jeho představám. Na počátku pojištění jsou finanční prostředky investovány z 50 % do Fondu peněžního, z 30 % do Fondu dluhopisového a z 20 % do Fondu realitního.

Prostředky v peněžním fondu jsou převážně investovány do termínovaných vkladů u bank, do státních pokladničních poukázek a krátkodobých dluhopisů. Dluhopisový fond investuje prostředky zejména do kvalitních státních a podnikových dluhopisů. Realitní fond je zaměřen na investice do vybraných evropských realitních fondů a využívá dalších kvalitních instrumentů domácího i zahraničního kapitálového trhu.

V průběhu trvání pojištění má klient možnost na základě svého rozhodnutí část investice odprodat zpět pojišťovně a pojistná smlouva nepřestává platit. Podobně klient může kdykoli v průběhu trvání pojištění vkládat další prostředky.

K investičnímu životnímu pojištění si klienti mohou zřídit řadu připojištění, například pro případ smrti následkem úrazu, pro případ trvalého tělesného poškození následkem úrazu, či připojištění zproštění od placení pojistného v případě plné invalidity.

Credit Suisse pojišťovna má na českém pojišťovacím trhu stabilní pozici. Objem aktiv pod správou pojišťovny činil ke konci června více než 2,7 miliardy Kč. Počet klientů Credit Suisse pojišťovny na konci prvního pololetí přesahoval 70 tisíc.

Credit Suisse penzijní fond spravoval k 30. červnu aktiva v hodnotě převyšující 21,9 miliardy korun. Udržuje si tak pozici největšího penzijního fondu na českém trhu co do objemu spravovaných aktiv. Celkově využívá služeb Credit Suisse penzijního fondu 609 600 klientů.

Jednou z priorit fondu je kooperace se zaměstnavateli, kteří svým zaměstnancům přispívají na penzijní připojištění. V současnosti spolupracuje Credit Suisse penzijní fond s bezmála 2000 zaměstna­vateli. Mezi spolupracující podniky patří například České aerolinie, Česká správa letišť či Plzeňský Prazdroj.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).