Hlavní navigace

ČP vyřeší téměř všechny povodňové škody do konce roku

Sdílet

Praha (11. prosince 2002) – Více než 3,8 miliardy korun vyplatila Česká pojišťovna klientům, postiženým srpnovou povodní. Čtyři měsíce od této přírodní katastrofy už její likvidátoři prohlédli prakticky všechny nahlášené škody.
„Celkově evidujeme 51 366 pojistných událostí, ve kterých je mimo jiné zahrnuto i 325 totálně zničených budov a 610 dnes už neexistujících chat. V případě 269 domů ještě společně s jejich majiteli čekáme na konečné stanovisko statika. Do konce roku kompletně vyřídíme 80 procent hlášených škod,“ tvrdí Ladislav Bartoníček, předseda představenstva a generální ředitel České pojišťovny.

Nejvíce pojistných událostí eviduje Česká pojišťovna v jižních Čechách (19 276), na druhém místě jsou střední Čechy (13 330). V rozmezí od pěti do šesti tisíc škod hlásí západní a severní Čechy a Praha. Zatímco nejvíce neobyvatelných domů, určených k likvidaci, mají klienti ČP ve středních Čechách (162), nejvíce totálně zničených chat, pojištěných u ČP, stálo na území Prahy (276). Zajímavostí je, že pouze sedm
tzv. totálek je hlášeno od chatařů ze západních Čech.
Naprostá většina povodňových škod je kryta kvalitním zajištěním. „Letos zajišťovny uhradí zhruba 95 % celkového objemu škod. Předpokládáme, že našim klientům vyplatíme více než 8 miliard korun na pojistných plněních. Odhadovaný dopad záplav do hospodaření ČP bude přesto méně než 500 milionů korun. ČP tak i v letošním roce dosáhne zisku,“ konstatuje Bartoníček.

Zvládnutí povodňových škod Českou pojišťovnou ve své zprávě vyzdvihla i ratingová agentura Standard  Poor´s, která nedávno zvýšila ratingové hodnocení ČP o jeden stupeň na BBB minus (BBB-) a nově udělenému ratingu ČP přiřadila stabilní výhled. Česká pojišťovna tím byla zařazena do tzv. Investičního stupně, kam se patří i nejvýznamnější tuzemské banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).