Hlavní navigace

ČP INVEST slučuje dluhopisové fondy

Praha (8. srpna 2006) - ČP INVEST, investiční společnost a.s. obdržela souhlas České národní banky ke sloučení Fondu státních dluhopisů s Fondem korporátních dluhopisů. Přejímajícím fondem bude Fond korporátních dluhopisů, který disponuje majetkem ve výši 1,7 miliardy Kč a nejvyšším Fond scoringem pěti hvězdiček. Rozhodným dnem pro sloučení je 25.10.2006.

Sdílet

Podílníci Fondu státních dluhopisů mohou uplatnit právo na odkup jejich podílových listů do dvou měsíců od zítřejšího dne. Pokud tak neučiní, stávají se od 25.10.2006 po­dílníky přejímajícího Fondu korporátních dluhopisů. Podílníkům budou jejich podílové listy Fondu státních dluhopisů vyměněny za podílové listy Fondu korporátních dluhopisů v poměru podle výše vlastního kapitálu připadajícího na na podílové listy fondů ke dni 25.10.2006. Výměnu podílových listů zajistí investiční společnost změnou zápisů ve Středisku cenných papírů na počátku měsíce listopadu 2006, kdy z tohoto důvodu bude krátkodobě přerušeno obchodování s těmito fondy.

Rámcovou smlouvu na investování mohou zájemci uzavřít na vybraných obchodních místech České pojišťovny, klientských centrech eBanky a obchodních místech RMS-Finance.

ČP INVEST investiční společnost je členem finanční skupiny České pojišťovny a řádným členem Asociace fondů a asset managementu ČR (AFAM ČR). Aktuálně spravuje 11 podílových fondů s celkovým majetkem více než 4,25 mld. Kč (k 1.8.2006). Fond korporátních dluhopisů a akciový Fond ropného a energetického průmyslu získaly v aktuálním hodnocení Fond Scoringu* nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení

*Fond Scoring CRA slouží pro orientaci investorů a vychází zejména z dosažených výsledků. Důraz se při přidělení známky klade na výkonnost, kolísavost hodnoty, příliv a odliv majetku či velikost fondů. Fond Scoring zavedly CRA a finanční server www.penize.cz v roce 2000.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).